Liga niemiecka - 3. kolejka 3. Ligi: SV Meppen 1912 - SC Verl 1924 1-2 (0-2)

3 października na Hänsch-Arena odbyło się starcie 3. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami Meppen 1912 i Verlu 1924. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Verlu 1924 2-1. Na stadionie stawiło się 2 500 widzów. Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków: Marcusa Piosseka z Meppen 1912 oraz Patricka Schikowskiego z Verlu 1924.

3. kolejka Niemcy - 3. Liga
2020-10-03 14:00 | Stadion: Hänsch-Arena | Widzów: 2500 | Arbiter: Patrick Glaser
S. Lang 44'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to piłkarze Verlu 1924 otworzyli wynik. W szóstej minucie na listę strzelców wpisał się Aygün Yildirim. Asystę zanotował Zlatko Janjić.

W 26. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Steffena Langa z Verlu 1924, a w 28. minucie Steffena Puttkammera z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Verlu 1924 w 44. minucie spotkania, gdy Steffen Lang zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Julian Schwermann.

Na drugą połowę zespół Meppen 1912 wyszedł w zmienionym składzie, za Nicolasa Andermatta wszedł Thilo Leugers. W 56. minucie Steffen Lang został zastąpiony przez Lasse Jürgensena.

Między 63. a 82. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej. W 65. minucie Christoph Hemlein został zmieniony przez René Gudera, a za Marcusa Piosseka wszedł na boisko Julius Düker, co miało wzmocnić drużynę Meppen 1912. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yannicka Langesberga na Barne'a Pernota w 67. minucie oraz Patricka Schikowskiego na Nica Heckera w tej samej minucie.

Mimo że jedenastka Meppen 1912 nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 119 ataków oddała tylko pięć celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Hilal El-Helwe. Asystę przy bramce zanotował René Guder.

W piątej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Zlatkowi Janjiciowi, piłkarzowi Verlu 1924. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Steffen Lang  44′ 26′ 56′
28′ Steffen Puttkammer
Yannick Langesberg67′
Lars Bünning
Daniel Mikic
70′ Jeron Al-Hazaimeh
Lars Ritzka
Florian Egerer
Julian Schwermann70′
63′ 65′ Christoph Hemlein
Philipp Sander
Valdet Skënder Rama
Mehmet Alp Kurt82′
46′ Nicolas Andermatt
Aygün Yildirim  6′
73′ Marcus Piossek
Zlatko Janjić90′
 84′ Hilal Bassam El-Helwe
Matthias Haeder
46′ 68′ Thilo Gerd Leugers
Nico Hecker84′
73′ Julius Düker
Sascha Korb
65′ René Guder
Barne Pernot67′
Lucas Felix Krüger
Justin Eilers

Zespół Verlu 1924 zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Sędzia ukarał żółtymi kartkami czterech zawodników gospodarzy. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Piłkarze Verlu 1924 dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej części meczu.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.