Liga niemiecka - 3. kolejka 3. Ligi: 1. FC Saarbrücken - Hallescher FC 4-0 (2-0)

W meczu 3. kolejki niemieckiej 3. Ligi, który rozegrany został 4 października, drużyna FC Saarbrücken wysoko wygrała z Hallescher FC 4-0 (2-0). Mecz na Stadionie Ludwigspark obejrzało 900 widzów.

3. kolejka Niemcy - 3. Liga
2020-10-04 14:00 | Stadion: Stadion Ludwigspark | Widzów: 900 | Arbiter: Asmir Osmanagic
M. Mendler 71'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół FC Saarbrücken wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. Już w pierwszych sekundach spotkania bramkę zdobył Maurice Deville. Sytuację bramkową stworzył Tobias Jänicke.

W 27. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Hallescher FC Jannes Vollert. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Marcelowi Titschowi-Riverze z Hallescher FC. Była to 43. minuta spotkania.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Hallescher FC rozpoczął w zmienionym składzie, za Michaela Eberweina, Dennisa Masta weszli Laurenz Dehl, Julian Guttau.

W 60. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Maurice Deville z FC Saarbrücken. Przy strzeleniu gola pomagał Daniel Batz.

W 64. minucie kartkę dostał Terrence Boyd, zawodnik Hallescher FC. W 65. minucie Timm Golley zastąpił Kianza Gonzáleza-Froese'a. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce FC Saarbrücken doszło do zmiany. Markus Mendler wszedł za Nicklasa Shipnoskiego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Saarbrücken w 71. minucie spotkania, gdy Markus Mendler strzelił czwartego gola. Bramka padła po podaniu Sebastiana Jacoba.

W 75. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Manuela Zeitza z FC Saarbrücken, a w 90. minucie Laurenza Dehla z drużyny przeciwnej. W 75. minucie Marcel Titsch-Rivero został zmieniony przez Antoniosa Papadopoulosa, co miało wzmocnić drużynę Hallescher FC. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maurice'a Deville'a na Vunguidicę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 4-0.

Dennis Mast46′
65′ Timm Golley
Jonas Nietfeld
75′ Manuel Zeitz
Julian-Maurice Derstroff
69′ Nicklas Shipnoski
Marcel Titsch-Rivero43′ 75′
Sebastian Jacob
Michael Eberwein46′
 2′, 60′ 76′ Maurice John Deville
Fabian Paul Menig
65′ Kianz González-Froese
Janek Sternberg
69′  71′ Markus Mendler
Laurenz Dehl46′ 90′
Jonas Singer
Julian Guttau46′
76′ José Pierre Vunguidica
Antonios Papadopoulos75′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy trzy.