Liga niemiecka - 3. kolejka 2. Bundesligi: VfL Bochum 1848 - VfL Osnabrück 0-0

2 października na Vonovia Ruhrstadion odbył się pojedynek 3. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami VfL Bochum i VfL Osnabrueck. Mecz zakończył się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 4 231 widzów.

3. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2020-10-02 18:30 | Stadion: Vonovia Ruhrstadion | Widzów: 4231 | Arbiter: Alexander Sather
VfL Bochum 1848
VfL Osnabrück
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna VfL Bochum wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Philipowi Kühnowi z VfL Osnabrueck. Była to 39. minuta spotkania.

Na drugą połowę drużyna VfL Osnabrueck wyszła w zmienionym składzie, za Svena Köhlera wszedł Maurice Multhaup. Między 57. a 66. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 69. minucie Christian Santos został zmieniony przez Marca Heidera. W tej samej minucie Sebastian Kerk został zmieniony przez Niklasa Schmidta, co miało wzmocnić zespół VfL Osnabrueck. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Simona Zollera na Thomasa Eisfelda. Trener VfL Bochum postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Roberta Zulja i na pole gry wprowadził napastnika Dannego Bluma. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Na osiem minut przed zakończeniem starcia w drużynie VfL Bochum doszło do zmiany. Soma Novothny wszedł za Silvère'a Ganvoulę. Bashkim Ajdini z VfL Osnabrueck w 83. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę, osłabiając swoją drużynę. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 66. minucie. Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku sędzia przyznał żółtą kartkę Manuelowi Riemannowi z zespołu gospodarzy.

W tej samej minucie trener VfL Osnabrueck postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Etienne Amenyida wszedł Konstantin Engel, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać remis. W doliczonej czwartej minucie meczu w drużynie VfL Osnabrueck doszło do zmiany. Adam Sušac wszedł za Briana Henninga.

Amenyido
86′ Manuel Riemann
Philip Kühn39′
Cristian Gamboa
Bashkim Ajdini66′ 83′
Konstantinos-Vassilios Lambropoulos
Lukas Josef Gugganig
57′ Maxim Leitsch
Maurice Trapp
Danilo Teodoro Soares
Ken Reichel
Anthony Losilla
Brian Henning90′
77′ Simon Zoller
Sven Köhler46′
Miloš Pantović
Sebastian Kerk69′
Robert Tesche
Ulrich Taffertshofer
77′ Robert Zulj
Christian Robert Santos Kwasniewski69′
60′ 82′ Silvère Ganvoula M'boussy
Adam Sušac90′
77′ Thomas Eisfeld
Kevin Wolze
Lars Holtkamp
Tim Möller
Sebastian Maier
Maurice Multhaup46′
77′ Danny Blum
Niklas Schmidt69′
Tarsis Bonga
Marc Heider69′
82′ Soma Novothny
Luc Ihorst

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach.

Zespół VfL Bochum w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.