Liga niemiecka - 3. kolejka 2. Bundesligi: SV Wehen Wiesbaden - Hannover 96 0-3 (0-1)

17 sierpnia na BRITA-Arena w Wiesbaden odbyło się starcie 3. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami SV Wehen i Hannoveru 96. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Hannoveru 96 3-0. Pojedynek obejrzało 5 607 widzów.

F. Muslija 56'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Hannoveru 96.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 16. minucie za Patersona Chata wszedł Marcel Titsch-Rivero.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Sebastianowi Mrowcy z zespołu gospodarzy. Była to 21. minuta meczu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Marvin Ducksch wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hannoveru 96, zdobywając bramkę w 28. minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola asystował Cedric Teuchert.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Hannoveru 96.

Drugą połowę jedenastka SV Wehen rozpoczęła w zmienionym składzie, za Benedikta Röckera wszedł Manuel Schäffler. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu kartkę dostał Manuel Schäffler z SV Wehen.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hannoveru 96 w 56. minucie spotkania, gdy Florent Muslija strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zanotował Marvin Ducksch.

W 58. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Waldemara Antona z Hannoveru 96, a w 63. minucie Moritza Kuhna z drużyny przeciwnej. W 58. minucie w jedenastce Hannoveru 96 doszło do zmiany. Genki Haraguchi wszedł za Florenta Musliję. Po chwili trener Hannoveru 96 postanowił bronić wyniku. W 67. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Cedrica Teucherta wszedł Jannes-Kilian Horn, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gości utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie gości udało się strzelić gola i wygrać.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Sascha Mockenhaupt, zawodnik gospodarzy.

W 76. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Marvin Ducksch z Hannoveru 96. W 80. minucie Sebastian Mrowca został zmieniony przez Niklasa Damsa, co miało wzmocnić jedenastkę SV Wehen. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcela Frankego na Josipa Eleza.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-3.

Ron-Robert Zieler
63′ Moritz Kuhn
Miiko Albornoz
75′ Sascha Mockenhaupt
Waldemar Anton58′
Michel Niemeyer
Marcel Franke85′
46′ Benedikt Röcker
Julian Korb
Nicklas Shipnoski
Marvin Bakalorz
Marvin Ajani
Linton Maina
16′ Paterson Chato Nguendong
Florent Muslija  56′ 58′
Max Dittgen
Edgar Prib
Jeremias Lorch
Marvin Ducksch  28′, 76′ (k.)
21′ 80′ Sebastian Mrowca
Cedric Teuchert67′
Jan-Christoph Bartels
Michael Esser
80′ Niklas Dams
Sebastian Guerra Soto
16′ Marcel Titsch-Rivero

46′ 47′ Manuel Schäffler

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.