Liga niemiecka - 3. kolejka 2. Bundesligi: SV Sandhausen - 1. FC Nuernberg 3-2 (2-1)

16 sierpnia na BWT-Stadionie am Hardtwald odbyło się starcie 3. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami SV Sandhausen i FC Nuernberg. Mecz zakończył się zwycięstwem SV Sandhausen 3-2. Spotkanie obejrzało 7 542 widzów.

3. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2019-08-16 18:30 | Stadion: BWT-Stadion am Hardtwald | Widzów: 7542 | Arbiter: R. Kampka
A. Sørensen 70'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Drużyna FC Nuernberg wygrała aż sześć razy, a przegrała tylko trzy.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 24. minucie arbiter pokazał kartkę Lukasowi Mühlowi z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SV Sandhausen w 25. minucie spotkania, gdy Mario Engels strzelił pierwszego gola.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół SV Sandhausen, zdobywając kolejną bramkę. W 34. minucie wynik na 2-0 podwyższył Kevin Behrens. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Leart Paqarada.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W ostatniej minucie pierwszej połowy kontaktowego gola dla piłkarzy FC Nuernberg strzelił Sebastian Kerk. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Tim-Henry Handwerker.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał kartką Johannesa Geisa, zawodnika gości.

Drugą połowę jedenastka FC Nuernberg rozpoczęła w zmienionym składzie, za Mikaela Ishaka, Hanna Behrensa weszli Törles Knöll, Lukas Jäger. W 52. minucie kartkę dostał Leart Paqarada, piłkarz SV Sandhausen.

W 61. minucie Mario Engels został zastąpiony przez Philipa Türpitza. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy sędzia wręczył kartkę Emanuelowi Taffertshoferowi z SV Sandhausen.

Zespół gospodarzy niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 25 minut, drużyna FC Nuernberg doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Asger Sørensen. W 76. minucie kartką został ukarany Lukas Jäger, zawodnik gości.

Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce SV Sandhausen doszło do zmiany. Robin Scheu wszedł za Rúrika Gíslasona. Chwilę później trener FC Nuernberg postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Iuriego Medeirosa. Na boisko wszedł Robin Hack, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 85. minucie w zespole SV Sandhausen doszło do zmiany. Marlon Frey wszedł za Erika Zengę.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę SV Sandhausen przyniosły efekt bramkowy. W samej końcówce starcia na listę strzelców wpisał się Philip Türpitz. Bramka padła po podaniu Philippa Förstera.

W doliczonej trzeciej minucie meczu kartkę otrzymał Kevin Behrens z jedenastki gospodarzy. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-2.

Lukas Mühl24′
52′ Leart Paqarada
Nikola Dovedan
85′ Erik Zenga
Johannes Geis45′
 34′ 90′ Kevin Behrens
Sebastian Kerk  45′
 25′ 61′ Mario Engels
Iuri Medeiros79′
78′ Rúrik Gíslason
Patrick Erras
85′ Marlon Frey
Robin Hack79′
Ivan Paurević
Lukas Jäger46′ 76′
78′ Robin Scheu
Ondřej Petrák
67′ Emanuel Taffertshofer
Simon Rhein
61′  89′ Philip Türpitz
Törles Knöll46′
Aziz Bouhaddouz
Felix Lohkemper

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po trzy żółte kartki.