Liga niemiecka - 3. kolejka 2. Bundesligi: Kieler Holstein - Fortuna Düsseldorf 2-1 (1-0)

W spotkaniu 3. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 4 października, drużyna Kieler Holstein wygrała z Fortuną Düsseldorf 2-1 (1-0). Mecz na Holstein-Stadion obejrzało 1 973 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Jakuba Piotrowskiego występującego w Fortunie Düsseldorf.

3. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2020-10-04 13:30 | Stadion: Holstein-Stadion | Widzów: 1973 | Arbiter: Patrick Ittrich
J. Meffert 59' (samob.)

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 12. minucie Matthias Zimmermann zastąpił Jeana Zimmera.

W 15. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Fortuny Düsseldorf Florian Hartherz. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Kieler Holstein.

W 52. minucie żółtą kartkę obejrzał Adam Bodzek z zespołu gości.

W 59. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Kieler Holstein Jonas Meffert. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w drużynie Kieler Holstein doszło do zmiany. Finn-Dominik Porath wszedł za Fabiana Reese'a.

W następstwie utraty bramki trener Kieler Holstein postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Niklasa Hauptmanna i na pole gry wprowadził napastnika Janniego-Lucę Serrę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Fortuna Düsseldorf: Kevinowi Dansie w 71. i Dawidowi Kownackiemu w 73. minucie. Kevin Danso z Fortuny Düsseldorf w 85. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej został on ukarany w 71. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kieler Holstein w 86. minucie spotkania, gdy Alexander Mühling strzelił z karnego drugiego gola. W czwartej minucie doliczonego czasu gry w zespole Kieler Holstein doszło do zmiany. Lion Lauberbach wszedł za Fina Bartelsa.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-1.

Luka Krajnc
76′ Jannik Dehm
Florian Hartherz 15′ (samob.)
 86′ (k.) Alexander Mühling
Thomas Pledl80′
62′ Fabian Reese
Marcel Sobottka
90′ Fin Bartels
Shinta Karl Appelkamp
62′ Niklas Hauptmann
Brandon Joel Gaetano Borrello67′
59′ (samob.) Jonas Meffert
Adam Bodzek52′ 67′
Jae-Sung Lee
Kenan Karaman
Ioannis Gelios
Raphael Wolf
76′ Aleksandar Ignjovski
Jean Zimmer12′
90′ Lion Lauberbach
Dawid Kownacki67′ 73′
62′ Finn-Dominik Porath

62′ Janni-Luca Serra

Sędzia nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom Fortuny Düsseldorf pokazał trzy żółte i jedną czerwoną.