Liga niemiecka - 3. kolejka 2. Bundesligi: Hamburger SV - VfL Bochum 1848 1-0 (0-0)

W pojedynku 3. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, który rozegrany został 16 sierpnia, drużyna HSV zwyciężyła z VfL Bochum 1-0 (0-0). Mecz na Volksparkstadion w Hamburgu obejrzało 41 737 widzów.

3. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2019-08-16 18:30 | Stadion: Volksparkstadion | Widzów: 41737 | Arbiter: C. Dingert
Hamburger SV
VfL Bochum 1848
1
0
L. Hinterseer 60'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 71 starć zespół HSV wygrał 30 razy i zanotował 20 porażek oraz 21 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 40. minucie kartką został ukarany Simon Lorenz, piłkarz gości.

W 54. minucie Tom Weilandt został zastąpiony przez Dannego Bluma.

Jedyną bramkę meczu zdobył Lukas Hinterseer dla drużyny HSV. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Tim Leibold.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Bakery Jatta z zespołu gospodarzy. Była to 62. minuta spotkania. Między 66. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze HSV: David Kinsombi, Sonny Kittel, Jan Gyamerah, na ich miejsce weszli: Christoph Moritz, Jairo Samperio, Josha Karaboue. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Vitalego Janelta, Chung-yong Lee zajęli: Ulrich Bapoh, Jordi Osei-Tutu.

Manuel Riemann
88′ Jan Gyamerah
Vitaly Janelt68′
62′ Bakery Jatta
Chung-yong Lee75′
Gideon Jung
Anthony Losilla
66′ David Kinsombi
Sebastian Maier
80′ Sonny Kittel
Silvère Ganvoula M'boussy
 60′ Lukas Hinterseer
Tom Weilandt54′
Tom Mickel
Patrick Drewes
88′ Josha Mamadou Karaboue Vagnoman
Dominik Baumgartner
Kyriakos Papadopoulos
Jordi Osei-Tutu75′
Xavier Casmier Amaechi
Thomas Eisfeld
66′ Christoph Moritz
Görkem Sağlam
Berkay Özcan
Robert Tesche
80′ Jairo Samperio
Ulrich Bapoh68′
Manuel Wintzheimer
Danny Blum54′
Bobby Shou Wood
Miloš Pantović

Drużyna HSV była w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu. Wyjątkowa nieporadność napastników VfL Bochum była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.