Liga niemiecka - 3. kolejka 2. Bundesligi: Hamburger SV - FC Erzgebirge Aue 3-0 (1-0)

W pojedynku 3. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, który rozegrany został 21 października, jedenastka HSV wygrała z Erzgebirge Aue 3-0 (1-0). Mecz na Volksparkstadion w Hamburgu obejrzało 1 000 widzów.

3. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2020-10-21 18:30 | Stadion: Volksparkstadion | Widzów: 1000 | Arbiter: Christof Günsch
K. Narey 72'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna HSV wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy HSV w 17. minucie spotkania, gdy Manuel Wintzheimer strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Khaled Narey.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny HSV.

Na drugą połowę zespół Erzgebirge Aue wyszedł w zmienionym składzie, za Pascala Testroeta, Jana Hochscheidta weszli Ben Zolinski, Tom Baumgart.

Trzeba było trochę poczekać, aby Sonny Kittel wywołał eksplozję radości wśród kibiców HSV, zdobywając kolejną bramkę w 57. minucie starcia. Asystę zanotował Manuel Wintzheimer.

Jedyną kartkę w meczu dostał Ben Zolinski z Erzgebirge Aue. Była to 59. minuta meczu. W 71. minucie za Floriana Krügera wszedł Philipp Zulechner. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce HSV doszło do zmiany. Bobby Wood wszedł za Simona Terodde'a.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników HSV w 72. minucie spotkania, gdy Khaled Narey strzelił trzeciego gola. Między 78. a 90. minutą, boisko opuścili zawodnicy HSV: Khaled Narey, Gideon Jung, Aaron Hunt, Sonny Kittel, na ich miejsce weszli: Klaus Gjasula, Xavier Amaechi, Lukas Hinterseer, David Kinsombi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Clemensa Fandricha, Calogera Rizzuty zajęli: Erik Majetschak, Sascha Härtel.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-0.

Martin Männel
79′ Gideon Jung
Calogero Rizzuto90′
 72′ 78′ Khaled Narey
Clemens Fandrich87′
 17′ Manuel Wintzheimer
Florian Krüger71′
 57′ 85′ Sonny Kittel
Jan Hochscheidt46′
85′ Aaron Hunt
Louis Samson
Bakery Jatta
Philipp Riese
72′ Simon Terodde
Tom Baumgart46′
79′ Xavier Casmier Amaechi
Ognjen Gnjatić
78′ Klaus Gjasula
Erik Majetschak87′
85′ David Kinsombi
John-Patrick Strauß
Amadou Zeund Georges Mvom Onana
Ben Zolinski46′ 59′
85′ Lukas Hinterseer
Philipp Zulechner71′
72′ Bobby Shou Wood

Sędzia nie ukarał piłkarzy HSV żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał jedną żółtą.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.