Liga niemiecka - 29. kolejka 3. ligi: MSV Duisburg - FC Carl Zeiss Jena 1-1 (1-0)

3 czerwca na Schauinsland-Reisen-Arena odbyło się spotkanie 29. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami MSV Duisburg i Carl Zeiss Jena. Pojedynek zakończył się remisem 1-1.

V. Vermeij 62' (samob.)

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół MSV Duisburg (”Zebry”) wygrał aż cztery razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy MSV Duisburg w 14. minucie spotkania, gdy Vincent Vermeij strzelił pierwszego gola. To już dwunaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Tim Albutat.

Trener ”Zebr” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lukasa Scepanika. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Arne Sicker. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Yassin Ben Balla z MSV Duisburg. Była to 30. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny ”Zebr”.

Na drugą połowę jedenastka MSV Duisburg wyszła w zmienionym składzie, za Marvina Comppera wszedł Vincent Gembalies. Także w drużynie Carl Zeiss Jena w czasie przerwy zaszły zmiany, za Maximiliana Rohra wszedł Jannis Kubler. Na murawie, jak to często zdarzało się Carl Zeiss Jena w tym sezonie, pojawił się Tim Kircher, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Pierre'a Fassnachta.

W pierwszych minutach drugiej połowy kartkami zostali ukarani Moritz Stoppelkamp z ”Zebr” i Aytaç Sulu z jedenastki gości. W 57. minucie za Merisa Skenderovicia wszedł Joy-Lance Mickels.

W 62. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik ”Zebr” Vincent Vermeij. Między 69. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy MSV Duisburg: Connor Krempicki, Tim Albutat, na ich miejsce weszli: Lukas Daschner, Maximilian Jansen. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daniele Gabrielego, Juliana Günthera-Schmidta zajęli: Marius Grösch, René Eckardt.

W 78. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lukasa Scepanika z MSV Duisburg, a w 90. minucie René Eckardta z drużyny przeciwnej. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Pierre Fassnacht46′
46′ Marvin Compper
Maximilian Rohr46′
28′ Arne Sicker
Aytaç Sulu49′
78′ Tim Albutat
Nico Hammann
30′ Yassin Ben Balla
Raphael Obermair
Arnold Budimbu
Justin Schau
69′ Connor Krempicki
Anton-Leander Donkor
Leroy-Jacques Mickels
Julian Günther-Schmidt86′
49′ Moritz Stoppelkamp
Daniele Gabriele80′
 14′ 62′ (samob.) Vincent Vermeij
Meris Skenderović57′
Steven Deana
Flemming Niemann
46′ Vincent Gembalies
Marius Grösch80′
Migel-Max Schmeling
Tim Kircher46′
69′ Lukas Daschner
René Eckardt86′ 90′
78′ Maximilian Jansen
Jannis Kubler46′
28′ 78′ Lukas Scepanik
Joy-Lance Mickels57′
Sinan Karweina
Kilian Pagliuca

Piłkarze MSV Duisburg otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Zespół gospodarzy wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna Carl Zeiss Jena w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.

Już w najbliższą sobotę zespół MSV Duisburg będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Chemnitzer FC. Natomiast w niedzielę 1. FC Kaiserslautern będzie gościć drużynę Carl Zeiss Jena.