Liga niemiecka - 29. kolejka 3. ligi: KFC Uerdingen 05 - SV Meppen 1912 0-0

W meczu 29. kolejki niemieckiej 3. ligi, który rozegrany został 2 czerwca, zespół KFC Uerdingen 05 zremisował z Meppen 1912 0-0. Spotkanie odbyło się na Merkur Spiel-Arena w Düsseldorf.

29. kolejka Niemcy - 3. liga
2020-06-02 19:00 | Stadion: Merkur Spiel-Arena | Arbiter: J. Zorn
KFC Uerdingen 05
SV Meppen 1912
0
0

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka KFC Uerdingen 05 wygrała aż sześć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener KFC Uerdingen 05 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Christian Kinsombi, a murawę opuścił Adriano Grimaldi. Drugą połowę zespół KFC Uerdingen 05 rozpoczął w zmienionym składzie, za Alego Ibrahimaja wszedł Franck Evina.

W 59. minucie Dennis Daube został zastąpiony przez Patricka Pflückego. W tej samej minucie w jedenastce Meppen 1912 doszło do zmiany. Willi Evseev wszedł za Thila Leugersa. Trener Meppen 1912 wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Mariusa Kleinsorgego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie cztery zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Valdet Rama.

Między 74. a 89. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom KFC Uerdingen 05 oraz dwie drużynie przeciwnej. W 76. minucie Roberto Rodriguez został zmieniony przez Kevina Grosskreutza, co miało wzmocnić zespół KFC Uerdingen 05. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nicolasa Andermatta na Juliusa Dükera oraz René Gudera na Maksa Kremera.

Erik Domaschke
87′ Alexander Bittroff
Steffen Puttkammer
59′ Dennis Daube
Nicolas Andermatt83′
Adam Matuszczyk
Florian Egerer
76′ Roberto Rodriguez
Thilo Gerd Leugers59′
Osayamen Osawe
Valdet Rama69′
46′ Adriano Grimaldi
Deniz Undav
46′ Ali Ibrahimaj
René Guder79′ 83′
Philipp Bachmeier
Matthis Harsman
Edvinas Girdvainis
Hilal El-Helwe
76′ Kevin Grosskreutz
Willi Evseev59′
Jean-Manuel Mbom
Marius Kleinsorge69′
59′ Patrick Pflücke
Marcus Piossek
46′ Franck Evina
Julius Düker83′
46′ 89′ Christian Kinsombi
Max Kremer83′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.