Liga niemiecka - 29. kolejka 3. ligi: FC Würzburger Kickers - 1. FC Magdeburg 0-1 (0-1)

W pojedynku 29. kolejki niemieckiej 3. ligi, który rozegrany został 2 czerwca, jedenastka Wuerzburger Kickers przegrała z FC Magdeburg 0-1 (0-1). Mecz odbył się na flyeralarm-Arena w Würzburg.

T. Müller 38'

Od pierwszych minut zespół FC Magdeburg zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Wuerzburger Kickers była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 26. minucie arbiter ukarał kartką Franka Ronstadta, piłkarza gospodarzy.

Na murawie, jak to często zdarzało się FC Magdeburg w tym sezonie, pojawił się Philipp Harant, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 33. minucie Dustina Bomheuera. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W 34. minucie kartkę obejrzał Albion Vrenezi z Wuerzburger Kickers.

Jedyną bramkę meczu zdobył Tobias Müller dla zespołu FC Magdeburg. Bramka padła w tej samej minucie. Bramka padła po podaniu Maria Kvesicia.

W 40. minucie kartką został ukarany Dave Gnaase, zawodnik Wuerzburger Kickers. Niestety w 42. minucie meczu Vincent Müller bramkarz Wuerzburger Kickers z powodu kontuzji musiał opuścić boisko. Trenerowi nie zostało nic innego, jak na jego miejsce między słupkami postawić Erica Verstappena - rezerwowego bramkarza jedenastki. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Magdeburg.

W 49. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Leroya Kwadwa z Wuerzburger Kickers, a w 50. minucie Briana Koglina z drużyny przeciwnej. W 57. minucie Patrick Sontheimer zastąpił Simona Rheina.

Od 58. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy i trzy drużynie przeciwnej. Między 69. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy FC Magdeburg: Daniel Steininger, Anthony Roczen, Mario Kvesić, Björn Rother, na ich miejsce weszli: Sirlord Conteh, Christian Beck, Sören Bertram, Charles-Elie Laprevotte. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Dave'a Gnaase'a, Leroya Kwadwa, Dominica Baumanna zajęli: Niklas Hoffmann, Robert Herrmann, Yassin Ibrahim. W drugiej połowie nie padły gole.

Pfeiffer
42′ Vincent Müller
Morten Jens Behrens
73′ Hendrik Hansen
Dustin Bomheuer33′
49′ 74′ Leroy Kwadwo
Thore-Andreas Jacobsen
26′ Frank Ronstadt
Brian Lukas Koglin50′
Sebastian Schuppan
Tobias Müller  38′
40′ 74′ Dave Gnaase
Mario Kvesić82′
76′ Fabio Kaufmann
Patrick Möschl
57′ Patrick Sontheimer
Björn Rother64′ 83′
34′ Albion Vrenezi
Daniel Steininger69′
74′ Dominic Baumann
Anthony Roczen58′ 70′
90′ Luca Pfeiffer
Leon Bell Bell68′
42′ Eric Verstappen
Alexander Brunst-Zöllner
Daniel Hägele
Philipp Harant33′
74′ Robert Herrmann
Sören Bertram82′
74′ 78′ Niklas Hoffmann
Tarek Chahed
74′ Yassin Ibrahim
Sirlord Calvin Conteh69′
57′ Simon Rhein
Charles-Elie Laprevotte83′
Maximilian Breunig
Christian Beck70′

Piłkarze gospodarzy dostali w meczu osiem żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy.

Już w najbliższy piątek zespół FC Magdeburg zawalczy o kolejne punkty u siebie. Jego przeciwnikiem będzie KFC Uerdingen 05. Natomiast w sobotę TSV 1860 Monachium będzie rywalem drużyny Wuerzburger Kickers w meczu, który odbędzie się w Monachium.