Liga niemiecka - 29. kolejka 3. ligi: FC Viktoria Köln - FSV Zwickau 3-0 (0-0)

W spotkaniu 29. kolejki niemieckiej 3. ligi, które rozegrane zostało 2 czerwca, drużyna Viktorii Koeln wygrała z FSV Zwickau 3-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Sportpark Höhenberg w Kolonii. Na boisku mogliśmy zobaczyć André Deja występującego w Viktorii Koeln.

F. Holthaus 90'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem jedenastki FSV Zwickau.

Od pierwszych minut jedenastka FSV Zwickau zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Viktorii Koeln była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 37. minucie za Maurice'a Hehnego wszedł Johannes Dörfler.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 46. minucie Nils Miatke został zmieniony przez Fabia Viterittiego, co miało wzmocnić zespół FSV Zwickau. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stevena Lewerenza na Simona Handle'a w 61. minucie. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w 58. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Eliasowi Huthowi i Seadowi Hajroviciowi.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Viktorii Koeln w 63. minucie spotkania, gdy Albert Bunjaku strzelił pierwszego gola. To już siedemnaste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Marcel Gottschling.

W 70. minucie w drużynie Viktorii Koeln doszło do zmiany. Fabian Holthaus wszedł za Jonasa Carlsa. Chwilę później trener Viktorii Koeln postanowił bronić wyniku. W 71. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Marcela Gottschlinga wszedł Patrick Koronkiewicz, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Viktorii Koeln utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi Viktorii Koeln udało się strzelić gola i wygrać. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę André Dejowi z Viktorii Koeln.

W 77. minucie w drużynie FSV Zwickau doszło do zmiany. Christian Bickel wszedł za René Langego.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Viktorii Koeln, zdobywając kolejną bramkę. Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia wynik na 2-0 podwyższył Mike Wunderlich. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzynaste trafienie w sezonie. Asystę przy golu zaliczył Albert Bunjaku.

W 82. minucie Elias Huth został zmieniony przez Denisa Jäpla, co miało wzmocnić jedenastkę FSV Zwickau. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Hamzę Saghiriego na Tobiasa Willersa oraz Mike Wunderlicha na Kaiego Klefischa.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 90. minucie wynik ustalił Fabian Holthaus. Asystę zaliczył Simon Handle.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 3-0.

Johannes Brinkies
70′ Jonas Carls
Nils Miatke46′
58′ Sead Hajrović
Marcus Godinho
Dominik Lanius
Maurice Hehne37′
74′ André Dej
Ali Odabas
71′ Marcel Gottschling
Julius Reinhardt
Kevin Holzweiler
Leon Jensen
61′ Steven Lewerenz
René Lange77′
85′ Hamza Saghiri
Morris Schröter
 81′ 85′ Mike Wunderlich
Elias Huth58′ 82′
 63′ Albert Bunjaku
Gerrit Wegkamp
Daniel Mesenhöler
Matti Kamenz
70′  90′ Fabian Holthaus
Christian Bickel77′
71′ Patrick Koronkiewicz
Marius Hauptmann
85′ Tobias Willers
Mike Könnecke
61′ Simon Handle
Fabio Viteritti46′
85′ Kai Klefisch
Johannes Dörfler37′
Sven Kreyer
Denis Jäpel82′

Zawodnicy Viktorii Koeln dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna FSV Zwickau wymieniła czterech zawodników.

Już w najbliższą sobotę zespół FSV Zwickau rozegra kolejny mecz u siebie. Jego rywalem będzie Hallescher FC. Tego samego dnia SV Waldhof Mannheim 07 będzie gościć zespół Viktorii Koeln.