Liga niemiecka - 29. kolejka 3. ligi: FC Hansa Rostock - SV Waldhof Mannheim 07 0-1 (0-0)

W meczu 29. kolejki niemieckiej 3. ligi, który rozegrany został 2 czerwca, drużyna Hansy Rostock przegrała z Waldhofem 0-1 (0-0). Starcie odbyło się na Ostseestadion.

A. Ferati 85'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Zespół Hansy Rostock wygrał dwa razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Gianluce Kortemu z drużyny gości. Była to 27. minuta pojedynku.

Kibice Waldhofu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mounira Bouziane'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie aż pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Jean Koffi. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola. W 62. minucie Gianluca Korte został zastąpiony przez Arianita Feratiego.

W 65. minucie sędzia przyznał kartkę Mirnesowi Pepicowi z Hansy Rostock. Chwilę później trener Hansy Rostock postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Nico Granatowski, a murawę opuścił Korbinian Vollmann.

Jedyną bramkę meczu dla Waldhofu zdobył z rzutu karnego Arianit Ferati w 85. minucie. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w doliczonej trzeciej minucie spotkania, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Svenowi Sonnenbergowi i Gerritowi Gohlkemu.

Marcel Hofrath
90′ Sven Sonnenberg
Jan-Hendrik Marx
70′ Korbinian Vollmann
Michael Schultz
65′ Mirnes Pepic
Mohamed Gouaida90′
Kai Bülow
Gianluca Korte27′ 62′
82′ Nikolas Nartey
Marco Schuster
74′ Lukas Scherff
Jean Romaric Kevin Koffi62′
74′ Pascal Breier
Maurice Deville89′
Alexander Sebald
Miro Varvodić
74′ Nico Neidhart
Mete Çelik90′
Adam Straith
Jan Just89′
70′ Nico Granatowski
Benedict dos Santos
Rasmus Thellufsen Pedersen
Arianit Ferati62′  85′ (k.)
74′ Daniel Hanslik
Silas Schwarz
82′ Aaron Opoku
Mounir Bouziane62′

Jeśli zespół Hansy Rostock nie wykorzystał 11 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mógł liczyć na zwycięstwo.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Jedni i drudzy wymienili po czterech graczy w drugiej połowie.