Liga niemiecka - 29. kolejka 3. ligi: 1. FC Kaiserslautern - TSV 1860 Monachium 1-1 (1-1)

W starciu 29. kolejki niemieckiej 3. ligi, które rozegrane zostało 3 czerwca, drużyna FC Kaiserslautern zremisowała z TSV Monachium 1-1 (1-1). Spotkanie odbyło się na Fritz-Walter-Stadion.

S. Lex 31'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 60 meczów jedenastka FC Kaiserslautern (”FCK”) wygrała 27 razy i zanotowała 16 porażek oraz 17 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to zawodnicy FC Kaiserslautern otworzyli wynik. W 13. minucie Lucas Röser dał prowadzenie swojej drużynie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Florian Pick.

Piłkarze TSV Monachium otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 31. minucie na listę strzelców wpisał się Stefan Lex. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Sascha Mölders.

Między 36. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 51. minucie kartką został ukarany Dominik Schad, piłkarz gospodarzy. Po chwili trener TSV Monachium postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Prince-Osei Owusu, a murawę opuścił Timo Gebhart.

A trener FC Kaiserslautern wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Manfreda Starke'a. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Carlo Sickinger. W 63. minucie za Floriana Picka wszedł Hikmet Çiftçi. Między 67. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze TSV Monachium: Stefan Lex, Dennis Dressel, Herbert Paul, Sascha Mölders, na ich miejsce weszli: Noel Niemann, Quirin Moll, Marius Willsch, Nico Karger. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Dominika Schada, Lucasa Rösera zajęli: Gino Fechner, Anas Bakhat.

W 87. minucie arbiter pokazał kartkę Mariusowi Willschowi z TSV Monachium. W drugiej połowie nie padły bramki.

Dennis Erdmann38′
36′ Philipp Hercher
Herbert Paul84′
Kevin Kraus
Tim Rieder
51′ 74′ Dominik Schad
Phillipp Steinhart
63′ Florian Pick
Daniel Wein
Janik Bachmann
Efkan Bekiroglu
63′ Carlo Sickinger
Dennis Dressel67′
Hendrick Zuck
Timo Gebhart58′
 13′ 79′ Lucas Röser
Felix Weber
79′ Anas Bakhat
Quirin Moll67′
63′ Hikmet Çiftçi
Nico Karger84′
74′ Gino Fechner
Noel Niemann67′
63′ Manfred Starke
Prince-Osei Owusu58′
Timmy Thiele
Marius Willsch84′ 87′

Przewaga drużyny TSV Monachium w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

Zawodnicy FC Kaiserslautern obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka TSV Monachium w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.