Liga niemiecka - 29. kolejka 2. Bundesligi: SV Sandhausen - Hannover 96 3-1 (0-0)

30 maja na BWT-Stadionie am Hardtwald odbyło się spotkanie 29. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami SV Sandhausen i Hannoveru 96. Pojedynek zakończył się zwycięstwem SV Sandhausen 3-1.

J. Guidetti 58'

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 33. minucie Marvin Bakalorz został zastąpiony przez Philippa Ochsa.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Robin Scheu z SV Sandhausen. Była to 43. minuta starcia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę zespół Hannoveru 96 wyszedł w zmienionym składzie, za Tima Hübersa wszedł Felipe.

Na początku drugiej połowy to piłkarze SV Sandhausen otworzyli wynik. W 51. minucie bramkę zdobył Julius Biada. Asystę zaliczył Kevin Behrens.

W 55. minucie w jedenastce SV Sandhausen doszło do zmiany. Besar Halimi wszedł za Robina Scheu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SV Sandhausen w 56. minucie spotkania, gdy Gerrit Nauber zdobył drugą bramkę. Przy strzeleniu gola pomógł Leart Paqarada.

W 57. minucie arbiter pokazał kartkę Felipe z jedenastki gości.

Piłkarze Hannoveru 96 szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 58. minucie na listę strzelców wpisał się John Guidetti. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy golu zaliczył Genki Haraguchi.

Chwilę później trener Hannoveru 96 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Hendrik Weydandt, a murawę opuścił Cedric Teuchert. W 63. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Kevina Behrensa z SV Sandhausen, a w 75. minucie Philippa Ochsa z drużyny przeciwnej. Kibice SV Sandhausen nie mogli już doczekać się wprowadzenia Philipa Türpitza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Besar Halimi. Posunięcie trenera było słuszne. Philipa Türpitza strzelił trzeciego gola w 82. minucie spotkania.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka SV Sandhausen, zdobywając kolejną bramkę. W tej samej minucie wynik ustalił Philip Türpitz. Bramka padła po podaniu Kevina Behrensa.

Na sześć minut przed zakończeniem meczu kartkę dostał Julius Biada, piłkarz gospodarzy. W 90. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Sören Dieckmann, Ivan Paurević, a na ich miejsce weszli Julius Biada, Denis Linsmayer. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Josip Elez
 56′ Gerrit Nauber
Marcel Franke
Leart Paqarada
Timo Hübers46′
Aleksandr Zhirov
Marvin Bakalorz33′
43′ 55′ Robin Scheu
Genki Haraguchi
Marlon Frey
Dominik Kaiser
90′ Denis Linsmayer
Linton Maina
63′ Kevin Behrens
Cedric Teuchert62′
 51′ 84′ 90′ Julius Valentin Biada
John Guidetti  58′ 62′
Rick Wulle
Martin Hansen
90′ Sören Dieckmann
Trevizan Martins Felipe46′ 57′
Jesper Verlaat
Jannes-Kilian Horn
55′ 75′ Besar Halimi
Florent Muslija74′
90′ Ivan Paurević
Philipp Ochs33′ 75′
Enrique Manuel Peña Zauner
Edgar Prib
75′  82′ Philip Türpitz
Marc Stendera
Aziz Bouhaddouz
Marvin Ducksch62′
Mario Engels
Hendrik Weydandt62′

Zawodnicy SV Sandhausen otrzymali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech graczy. Natomiast zespół Hannoveru 96 wymienił pięciu zawodników.