Liga niemiecka - 29. kolejka 2. Bundesligi: SV Darmstadt 1898 - SpVgg Greuther Fürth 1-1 (0-0)

29 maja na Merck-Stadionie am Böllenfalltor odbyło się starcie 29. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami SV Darmstadt i Greuther Fuerth. Mecz zakończył się remisem 1-1.

29. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2020-05-29 18:30 | Stadion: Merck-Stadion am Böllenfalltor | Arbiter: S. Waschitzki
SV Darmstadt 1898
SpVgg Greuther Fürth
1
1
F. Schnellhardt 56'
M. Stefaniak 87'

Zespół SV Darmstadt bardzo potrzebował punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Jedenastka ta zajmowała piątą pozycję i była zdecydowanym faworytem spotkania.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć pojedynków jedenastka SV Darmstadt wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 29. minucie kartką został ukarany Jamie Leweling, piłkarz gości.

Drugą połowę zespół Greuther Fuerth rozpoczął w zmienionym składzie, za Jamie Lewelinga wszedł Branimir Hrgota. Trener SV Darmstadt postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Felix Platte, a murawę opuścił Serdar Dursun.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 55. minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Branimirowi Hrgocie i Marcelowi Schuhenowi.

W tym czasie zawodnicy SV Darmstadt nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 56. minucie bramkę zdobył Fabian Schnellhardt. Asystę zaliczył Mathias Honsak.

W 57. minucie Fabian Schnellhardt został zastąpiony przez Paik Seung-Ho. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Braydon Manu, Tim Skarke, a na ich miejsce weszli Mathias Honsak, Marcel Heller. W 63. minucie sędzia wskazał na wapno, ale Felix Platte spudłował fatalnie. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół gospodarzy.

W 64. minucie kartkę dostał Yannick Stark z jedenastki gospodarzy. W 66. minucie Maximilian Sauer został zmieniony przez Marca Meyerhöfera, a za Hansa Sarpeiego wszedł na boisko Timothy Tillman, co miało wzmocnić zespół Greuther Fuerth. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Yannicka Starka na Tobiasa Kempe'a. A trener Greuther Fuerth wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Marvina Stefaniaka. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Julian Green. Posunięcie trenera było słuszne. Marvina Stefaniaka zdobył wyrównującą bramkę w 87. minucie spotkania.

Drużyna gospodarzy długo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to aż 31 minut, jednak zespół ”Listki Koniczyny” doprowadził do remisu. Bramkę zdobył Marvin Stefaniak. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Dursun
55′ Marcel Schuhen
Maximilian Sauer66′
57′ Marcel Heller
Sebastian Ernst
57′ Mathias Honsak
Julian Green84′
Guðlaugur Victor Pálsson
Jamie Leweling29′ 46′
 56′ 57′ Fabian Schnellhardt
Hans Nunoo Sarpei66′
64′ 75′ Yannick Stark
Paul Seguin
46′ Serdar Dursun
Marco Meyerhöfer66′
75′ Tobias Kempe
Maximilian Wittek
57′ Braydon Marvin Manu
Kenny Prince Redondo
57′ Seung-Ho Paik
Timothy Tillman66′
57′ Tim Skarke
Branimir Hrgota46′ 55′
46′ 63′ (k.) Felix Platte
Marvin Stefaniak84′  87′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół ”Listki Koniczyny” w drugiej połowie wymienił czterech graczy.