Liga niemiecka - 29. kolejka 2. Bundesligi: Kieler SV Holstein 1900 - DSC Arminia Bielefeld 1-2 (0-1)

W starciu 29. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 30 maja, jedenastka Kieler Holstein przegrała z Arminią Bielefeld 1-2 (0-1). Spotkanie odbyło się na Holstein-Stadion.

S. Schipplock 90'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem pojedynków jedenastka Kieler Holstein wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo trzy razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Arminii Bielefeld otworzyli wynik. W 23. minucie na listę strzelców wpisał się Jonathan Clauss. Przy zdobyciu bramki pomógł Fabian Klos.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Manuel Prietl z Arminii Bielefeld. Była to 42. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Arminii Bielefeld.

Drugą połowę drużyna Kieler Holstein rozpoczęła w zmienionym składzie, za Davida Atangę wszedł Fabian Reese.

Zawodnicy Kieler Holstein odpowiedzieli strzeleniem gola. W 51. minucie Alexander Mühling wyrównał wynik meczu. Asystę zaliczył Fabian Reese.

W 64. minucie kartkę otrzymał Jonas Meffert z drużyny gospodarzy. W 73. minucie za Cebia Soukou wszedł Andreas Voglsammer. W tej samej minucie trener Arminii Bielefeld postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Reinhold Yabo, a murawę opuścił Jonathan Clauss.

A kibice Kieler Holstein nie mogli już doczekać się wprowadzenia Finna-Dominika Poratha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Lee Jae-Sung.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W drugiej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Sven Schipplock. Asystę przy bramce zanotował Marcel Hartel.

Minutę później arbiter ukarał kartką Svena Schipplocka, piłkarza gości. W doliczonej czwartej minucie meczu w jedenastce Arminii Bielefeld doszło do zmiany. Fabian Kunze wszedł za Marcela Hartla. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Joakim Nilsson
74′ Jae-Sung Lee
Amos Pieper
46′ David Atanga
Marcel Hartel90′
64′ 90′ Jonas Meffert
Manuel Prietl42′
 51′ 83′ Alexander Mühling
Nils Seufert83′
Salih Özcan
Cebio Soukou73′
83′ Emmanuel Iyoha
Fabian Klos
Dominik Reimann
Oscar Linnér
Jannik Dehm
Brian Behrendt
83′ Aleksandar Ignjovski
Anderson-Lenda Lucoqui
90′ Dominik Schmidt
Stephan Salger
Young-Jae Seo
Fabian Kunze90′
Makana Rudi Baku
Patrick Weihrauch
83′ Lion Lauberbach
Reinhold Yabo73′
74′ Finn-Dominik Porath
Sven Schipplock83′  90′ 90′
46′ Fabian Reese
Andreas Voglsammer73′

Zawodnicy Kieler Holstein obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół Arminii Bielefeld w drugiej połowie dokonał czterech zmian.