Liga niemiecka - 28. kolejka 3. ligi: SV Waldhof Mannheim 07 - KFC Uerdingen 05 1-2 (0-1)

W spotkaniu 28. kolejki niemieckiej 3. ligi, które rozegrane zostało 30 maja, drużyna Waldhofu przegrała z KFC Uerdingen 05 1-2 (0-1). Mecz odbył się na Carl-Benz-Stadion w Mannheimie.

J. Kirchhoff 64'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W ósmej minucie sędzia ukarał kartką Alego Ibrahimaja, piłkarza gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników KFC Uerdingen 05 w 33. minucie spotkania, gdy Osayamen Osawe zdobył pierwszą bramkę. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Michaelowi Schultzowi z Waldhofu.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu KFC Uerdingen 05.

Kibice KFC Uerdingen 05 nie mogli już doczekać się wprowadzenia Christiana Kinsombiego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Dennis Daube. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić drugą bramkę. Trener Waldhofu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 53. minucie na plac gry wszedł Jean Koffi, a murawę opuścił Valmir Sulejmani. Jean Koffi spełnił oczekiwania trenera strzelając jednego gola. Była to jego druga bramka w tegorocznych rozgrywkach.

W 56. minucie sędzia przyznał kartkę Boubacarowi Barry'emu z zespołu gości. W 60. minucie Marcel Hofrath zastąpił Mohameda Gouaidę. W tej samej minucie trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy, w jedenastce KFC Uerdingen 05 za Alego Ibrahimaja wszedł Roberto Rodriguez, a w zespole Waldhofu Maurice Deville zmienił Mounira Bouziane'a.

Jedenastka Waldhofu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 64. minucie na listę strzelców wpisał się Jan Kirchhoff.

Piłkarze Waldhofu szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Gola na 1-2 w 69. minucie strzelił Jean Koffi. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy golu zanotował Mounir Bouziane.

Między 71. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy KFC Uerdingen 05: Jan Kirchhoff, Boubacar Barry, Tom Boere, na ich miejsce weszli: Dominik Maroh, Kevin Grosskreutz, Patrick Pflücke. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Arianita Feratiego, Maksa Christiansena zajęli: Mete Çelik, Benedict dos Santos. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia arbiter pokazał kartkę Kevinowi Grosskreutzowi, piłkarzowi KFC Uerdingen 05. Drużynie Waldhofu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki KFC Uerdingen 05.

Christian Dorda
60′ Marcel Hofrath
Assani Lukimya-Mulongoti
Jan-Hendrik Marx
Dennis Daube46′
41′ Michael Schultz
Jan Kirchhoff  64′ 71′
83′ Max Christiansen
Adam Matuszczyk
82′ Arianit Ferati
Jean-Manuel Mbom
Gianluca Korte
Osayamen Osawe  33′
Marco Schuster
Tom Boere83′
53′ Valmir Sulejmani
Boubacar Barry56′ 83′
60′ Maurice Deville
Ali Ibrahimaj8′ 60′
Miro Varvodić
Philipp Bachmeier
82′ Mete Çelik
Kevin Grosskreutz83′ 87′
Gerrit Gohlke
Dominik Maroh71′
83′ Benedict dos Santos
Patrick Pflücke83′
60′ Mohamed Gouaida
Roberto Rodriguez60′
60′ Mounir Bouziane
Adriano Grimaldi
53′  69′ Jean Romaric Kevin Koffi
Christian Kinsombi46′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Waldhofu, a piłkarzom gości przyznał trzy.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.

Już w najbliższy wtorek zespół KFC Uerdingen 05 będzie miał szansę na kolejne punkty grając w Düsseldorf. Jego rywalem będzie SV Meppen 1912. Tego samego dnia FC Hansa Rostock będzie gościć zespół Waldhofu.