Reklama

Reklama

Liga niemiecka - 28. kolejka 3. ligi: FC Carl Zeiss Jena - Chemnitzer FC 0-1 (0-0)

W spotkaniu 28. kolejki niemieckiej 3. ligi, które rozegrane zostało 31 maja, zespół Carl Zeiss Jena przegrał z Chemnitzer FC 0-1 (0-0). Mecz odbył się na flyeralarm-Arena w Würzburg.

W  spotkaniu 28. kolejki niemieckiej 3. ligi, które rozegrane zostało 31 maja, zespół Carl Zeiss Jena przegrał  z Chemnitzer FC  0-1 (0-0). Mecz odbył się na flyeralarm-Arena w Würzburg.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 starć zespół Carl Zeiss Jena wygrał cztery razy, ale więcej przegrywał, bo sześć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut jedenastka Chemnitzer FC zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Carl Zeiss Jena była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Aytaç Sulu z zespołu Carl Zeiss Jena. Była to 45. minuta starcia.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Reklama

W 50. minucie kartkę otrzymał Daniel Bohl z Chemnitzer FC.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Chemnitzer FC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Erik Tallig. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Tarsis Bonga.

W 59. minucie za Merisa Skenderovicia wszedł Joy-Lance Mickels. Kibice Carl Zeiss Jena nie mogli już doczekać się wprowadzenia Antona-Leandra Donkora. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Tim Kircher. W 70. minucie kartkę dostał Pierre Fassnacht, piłkarz Carl Zeiss Jena.

Na 12 minut przed zakończeniem meczu w drużynie Chemnitzer FC doszło do zmiany. Philipp Hosiner wszedł za Dejana Božicia. Po chwili trener Chemnitzer FC postanowił wzmocnić linię pomocy i w 84. minucie zastąpił zmęczonego Erika Talliga. Na boisko wszedł David Tuma, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 85. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Juliana Günthera-Schmidta z Carl Zeiss Jena, a w 90. minucie Sörena-Kurta Reddemanna z drużyny przeciwnej.

Sędzia przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Carl Zeiss Jena, natomiast piłkarzom Chemnitzer FC pokazał dwie.

Jedenastka Carl Zeiss Jena w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna Chemnitzer FC w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.

Już w najbliższą środę zespół Carl Zeiss Jena rozegra kolejny mecz na wyjeździe. Jego rywalem będzie MSV Duisburg. Tego samego dnia SG Sonnenhof Großaspach zagra z zespołem Chemnitzer FC na jego terenie.

Reklama

Reklama

Reklama