Liga niemiecka - 28. kolejka 3. ligi: 1. FC Magdeburg - 1. FC Kaiserslautern 0-1 (0-1)

W pojedynku 28. kolejki niemieckiej 3. ligi, który rozegrany został 30 maja, zespół FC Magdeburg przegrał z FC Kaiserslautern 0-1 (0-1). Starcie odbyło się na MDCC-Arena.

A. Hainault 5'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Kaiserslautern w piątej minucie spotkania, gdy André Hainault strzelił pierwszego gola. Sytuację bramkową stworzył Florian Pick.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”FCK”.

W 55. minucie Marcel Costly został zastąpiony przez Patricka Möschla. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Lennartowi Grillowi z FC Kaiserslautern. Była to 63. minuta spotkania.

Trener ”FCK” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lucasa Rösera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy. Murawę musiał opuścić Timmy Thiele. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie FC Magdeburg doszło do zmiany. Thore-Andreas Jacobsen wszedł za Maria Kvesicia. Trener FC Magdeburg postanowił zagrać agresywniej. W 66. minucie zmienił pomocnika Charles'a-Eliego Laprevotte'a i na pole gry wprowadził napastnika Daniela Steiningera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 69. minucie karnego dla FC Magdeburg nie wykorzystał Jürgen Gjasula. Bramkarz wykazał się świetnym refleksem na linii bramkowej. Między 77. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy ”FCK”: Florian Pick, Dominik Schad, Hikmet Çiftçi, na ich miejsce weszli: Hendrick Zuck, Gino Fechner, Manfred Starke. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rica Preißingera, Tarka Chaheda zajęli: Manfred Osei-Kwadwo, Anthony Roczen. W drugiej połowie nie padły bramki.

Lennart Grill63′
55′ Marcel Costly
Dominik Schad86′
82′ Tarek Chahed
Florian Pick77′
69′ (k.) Jürgen Gjasula
Janik Bachmann
65′ Mario Kvesić
Hikmet Çiftçi87′
66′ Charles-Elie Laprevotte
Carlo Sickinger
81′ Rico Preißinger
Alexander Nandzik
65′ Thore-Andreas Jacobsen
Anas Bakhat
55′ Patrick Möschl
Gino Fechner86′
81′ Manfred Osei-Kwadwo
Manfred Starke87′
82′ Anthony Roczen
Hendrick Zuck77′
66′ Daniel Steininger
Lucas Röser63′

Zespół FC Magdeburg miał 13 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Jedenastka FC Kaiserslautern zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom FC Kaiserslautern przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół ”FCK” w drugiej połowie wymienił czterech graczy.