Liga niemiecka - 28. kolejka 2. Bundesligi: SSV Jahn 2000 Ratyzbona - 1. FC Nuernberg 2-2 (1-1)

26 maja na Arena Regensburg w Ratyzbonie odbył się pojedynek 28. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami SSV Jahn i FC Nuernberg. Mecz zakończył się remisem 2-2.

T. Knipping 90' (samob.)

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół SSV Jahn wygrał aż cztery razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Nuernberg w 11. minucie spotkania, gdy Mikael Ishak strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Hanno Behrens.

Piłkarze SSV Jahn w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 44. minucie na listę strzelców wpisał się Andreas Albers. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Charalambos Makridis.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Na drugą połowę jedenastka FC Nuernberg wyszła w zmienionym składzie, za Philipa Heisego wszedł Fabian Schleusener.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W 48. minucie Sebastian Stolze dał prowadzenie swojej drużynie. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Erik Wekesser.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Benedikt Gimber z jedenastki gospodarzy. W 69. minucie za Benedikta Sallera wszedł Oliver Hein. W tej samej minucie trener SSV Jahn postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Andreas Geipl, a murawę opuścił Benedikt Gimber.

Trener FC Nuernberg postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Johannesa Geisa i na pole gry wprowadził napastnika Adama Zrelaka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Między 73. a 90. minutą, boisko opuścili piłkarze SSV Jahn: Sebastian Stolze, Charalambos Makridis, Erik Wekesser, na ich miejsce weszli: Marco Grüttner, Julian-Maurice Derstroff, Tim Knipping. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nikoli Dovedan, Mikaela Ishaka zajęli: Sebastian Kerk, Felix Lohkemper. Od 74. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FC Nuernberg i jedną drużynie przeciwnej.

W czwartej minucie doliczonego czasu starcia bramkę samobójczą strzelił zawodnik SSV Jahn Tim Knipping. Minutę później kartką został ukarany Adam Zrelak, zawodnik gości.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Tim-Henry Handwerker
65′ 69′ Benedikt Gimber
Philip Heise46′
Sebastian Nachreiner
Konstantinos Mavropanos74′
Chima Okoroji
Oliver Sorg75′
69′ Benedikt Saller
Asger Sørensen
Max Besuschkow
Hanno Behrens
 48′ 76′ Sebastian Stolze
Nikola Dovedan73′
 44′ Andreas Albers Nielsen
Johannes Geis73′
89′ Charalambos Makridis
Fabian Nürnberger
90′ Erik Wekesser
Mikael Ishak  11′ 86′
Alexander Weidinger
Felix Dornebusch
69′ Oliver Hein
Adam Gnezda Čerin
90′ 90′ (samob.) Tim Knipping
Patrick Erras
89′ 90′ Julian-Maurice Derstroff
Sebastian Kerk73′
69′ Andreas Geipl
Fabian Schleusener46′
76′ Marco Grüttner
Adam Zrelak73′ 90′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom SSV Jahn, a zawodnikom gości pokazał trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu graczy. Natomiast jedenastka FC Nuernberg w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.