Liga niemiecka - 27. kolejka 2. Bundesligi: VfL Osnabrück - Hannover 96 2-4 (1-1)

23 maja na Bremer Brücke w Osnabrück odbył się pojedynek 27. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami VfL Osnabrueck i Hannoveru 96. Starcie zakończyło się zwycięstwem Hannoveru 96 4-2. Na boisku mogliśmy zobaczyć Davida Blachę występującego w VfL Osnabrueck.

G. Haraguchi 85'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Hannoveru 96 wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy VfL Osnabrueck nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania z karnego bramkę zdobył Assan Ceesay.

W 11. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik VfL Osnabrueck Joost van Aken. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom VfL Osnabrueck: Moritzowi Heyerowi w 24. i Assanowi Ceesayowi w 45. minucie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Tuż po przerwie zespół VfL Osnabrueck znów pokazał swoją wyższość. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Etienne Amenyido. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ulrich Taffertshofer.

W 58. minucie za Johna Guidettiego wszedł Hendrik Weydandt. W tej samej minucie trener Hannoveru 96 postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Marvin Ducksch, a murawę opuścił Cedric Teuchert. Marvin Ducksch bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając dwa gole. Była to już jego ósma bramka w tegorocznych rozgrywkach. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia ukarał kartką Genkiego Haraguchiego, zawodnika Hannoveru 96.

W 67. minucie boisko opuścili zawodnicy Hannoveru 96: Philipp Ochs, Edgar Prib, a na ich miejsce weszli Linton Maina, Dominik Kaiser. A kibice VfL Osnabrueck nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marcosa Álvareza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie aż 11 strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Niklas Schmidt. W tej samej minucie w zespole VfL Osnabrueck doszło do zmiany. Marc Heider wszedł za Assana Ceesaya.

W 69. minucie kartkę otrzymał Timo Hübers z jedenastki gości. W 75. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Marvin Ducksch. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hannoveru 96 w 80. minucie spotkania, gdy Marvin Ducksch zdobył trzecią bramkę. Asystę przy golu zaliczył Hendrik Weydandt.

Na osiem minut przed zakończeniem meczu kartkę dostał Marc Heider z VfL Osnabrueck. W 85. minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Brian Henning, Manuel Farrona-Pulido, Benjamin Girth, a na ich miejsce weszli Felix Agu, Ulrich Taffertshofer, Moritz Heyer.

Prawie natychmiast Genki Haraguchi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hannoveru 96, zdobywając kolejną bramkę w tej samej minucie spotkania. Bramka padła po podaniu Edgara Priba.

W 90. minucie w drużynie Hannoveru 96 doszło do zmiany. Marvin Bakalorz wszedł za Genkiego Haraguchiego. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-4.

Ron-Robert Zieler
85′ Felix Agu
Waldemar Anton
Maurice Trapp
Josip Elez
11′ (samob.) Joost van Aken
Jannes-Kilian Horn
Bashkim Ajdini
Timo Hübers69′
David Blacha
Julian Korb
24′ 85′ Moritz Heyer
Genki Haraguchi  85′ 65′ 90′
67′ Niklas Schmidt
Dominik Kaiser67′
85′ Ulrich Taffertshofer
Linton Maina67′
 6′ (k.) 45′ 67′ Assan Ceesay
John Guidetti58′
 47′ Etienne Amenyido
Marcel Franke
85′ Manuel Farrona-Pulido
Marvin Bakalorz90′
85′ Brian Henning
Florent Muslija
Sebastian Reinhard Klaas
Philipp Ochs67′
67′ Marcos Alvarez
Edgar Prib67′
85′ Benjamin Girth
Marvin Ducksch58′  75′ (k.), 80′
67′ 82′ Marc Heider
Hendrik Weydandt58′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.