Liga niemiecka - 27. kolejka 2. Bundesligi: SG Dynamo Drezno - SpVgg Greuther Fürth 1-1 (0-1)

W starciu 27. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 9 czerwca, drużyna Dynama Drezno zremisowała z Greuther Fuerth 1-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Rudolf-Harbig-Stadion w Dreznie.

D. Keita-Ruel 13'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 15 meczów zespół Dynama Drezno wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo aż osiem razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Hansa Sarpeiego z Greuther Fuerth (”Listki Koniczyny”), a w piątej minucie Linusa Wahlqvista z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Greuther Fuerth w 13. minucie spotkania, gdy Daniel Keita-Ruel zdobył pierwszą bramkę. To już ósme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki pomógł Maximilian Wittek.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu ”Listki Koniczyny”.

Drugą połowę drużyna Dynama Drezno rozpoczęła w zmienionym składzie, za Jannika Müllera wszedł Simon Makienok. W pierwszych minutach drugiej połowy kartką został ukarany Marco Terrazzino, piłkarz Dynama Drezno.

Zawodnicy gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 54. minucie bramkę wyrównującą zdobył Simon Makienok. Asystę przy golu zanotował Brian Tømming.

W 55. minucie sędzia przyznał kartkę Ondrejowi Petrakowi z jedenastki gospodarzy. W 57. minucie za Marvina Stefaniaka wszedł Jamie Leweling. Kibice ”Listki Koniczyny” nie mogli już doczekać się wprowadzenia Håvarda Kallevika. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie siedem zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Daniel Keita-Ruel.

Na murawie, jak to często zdarzało się Dynamu Drezno w tym sezonie, pojawił się Niklas Kreuzer, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 62. minucie Linusa Wahlqvista. Od 71 minuty boisko opuścili ”Listki Koniczyny”: Paul Seguin, Branimir Hrgota, Sebastian Ernst, na ich miejsce weszli: Julian Green, Timothy Tillman, Mergim Mavraj. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marca Terrazzina, Alexandra Jeremejeffa zajęli: Chris Loewe, Ransford Königsdörffer. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Jannis Nikolaou z Dynama Drezno.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Paul Jaeckel
46′ Jannik Müller
Marco Meyerhöfer
Brian Tømming Hamalainen
Maximilian Wittek
5′ 62′ Linus Wahlqvist
Sebastian Ernst88′
Sascha Horvath
Hans Nunoo Sarpei1′
78′ Jannis Nikolaou
Paul Seguin76′
55′ Ondřej Petrák
Branimir Hrgota76′
48′ 71′ Marco Terrazzino
Daniel Keita-Ruel  13′ 57′
90′ Alexander Thomas Jeremejeff
Marvin Stefaniak57′
Tim Boss
Marius Funk
62′ Niklas Kreuzer
Felix Beijmo
71′ Chris Loewe
Kenny Prince Redondo
90′ Ransford-Yeboah Königsdörffer
Timothy Tillman76′
46′  54′ Simon Makienok Christoffersen
Håvard Kallevik Nielsen57′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Sędzia przyznał cztery żółte kartki zawodnikom Dynama Drezno, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną.

Drużyna Dynama Drezno w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.