Liga niemiecka - 27. kolejka 2. Bundesligi: 1. FC Nuernberg - FC Erzgebirge Aue 1-1 (0-0)

22 maja na Max-Morlock-Stadion w Norymberdze odbył się mecz 27. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami FC Nuernberg i Erzgebirge Aue. Starcie zakończyło się remisem 1-1.

D. Nazarov 51'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Jedenastka FC Nuernberg wygrała aż osiem razy, zremisowała raz, a przegrała tylko dwa.

Już w pierwszych minutach drużyna FC Nuernberg próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 25. minucie za Lukasa Mühla wszedł Asger Sørensen.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom FC Nuernberg: Fabianowi Nürnbergerowi w 30. i Asgerowi Sørensenowi w 43. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na początku drugiej połowy to piłkarze Erzgebirge Aue otworzyli wynik. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Dimitrij Nazarov. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Florian Krüger.

W 63. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Erzgebirge Aue Sören Gonther. Trener Erzgebirge Aue wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Philippa Zulechnera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 15 razy. Murawę musiał opuścić Dimitrij Nazarov.

Chwilę później trener FC Nuernberg postanowił wzmocnić linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Johannesa Geisa. Na boisko wszedł Patrick Erras, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Między 67. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Erzgebirge Aue: Dennis Kempe, John-Patrick Strauß, Florian Krüger, na ich miejsce weszli: Calogero Rizzuto, Malcom Cacutalua, Christoph Daferner. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Adama Zrelaka, Nikoli Dovedan zajęli: Michael Frey, Sebastian Kerk. Od 75. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom FC Nuernberg oraz trzy drużynie przeciwnej.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Sören Gonther 63′ (samob.)
75′ Konstantinos Mavropanos
Dennis Kempe82′
25′ Lukas Mühl
Louis Samson
Oliver Sorg
Jacob Vandsø Rasmussen89′
Hanno Behrens
Jan Hochscheidt
88′ Nikola Dovedan
Clemens Fandrich76′
67′ Johannes Geis
Philipp Riese
82′ Robin Hack
John-Patrick Strauß87′
30′ Fabian Nürnberger
Florian Krüger87′
67′ Adam Zrelak
Dimitrij Nazarov  51′ 66′
Benedikt Willert
Robert Jendrusch
Philip Heise
Malcom Cacutalua87′
25′ 43′ Asger Sørensen
Marko Mihojević
67′ Patrick Erras
Dominik Wydra
Adam Gnezda Čerin
Tom Baumgart
88′ Sebastian Kerk
Calogero Rizzuto82′
67′ 90′ Michael Frey
Christoph Daferner87′
Mikael Ishak
Pascal Testroet
Fabian Schleusener
Philipp Zulechner66′

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany.