Liga niemiecka - 26. kolejka 3. ligi: SG Sonnenhof Großaspach - Hallescher FC 1-0 (0-0)

29 lutego na mechatronik Arena w Aspach odbyło się spotkanie 26. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami SG Sonnenhof i Hallescher FC. Mecz zakończył się zwycięstwem SG Sonnenhof 1-0. Na stadionie zasiadło 1 581 widzów.

26. kolejka Niemcy - 3. liga
2020-02-29 14:00 | Stadion: WIRmachenDRUCK Arena | Widzów: 1581 | Arbiter: F. Badstübner
SG Sonnenhof Großaspach
Hallescher FC
1
0
M. Hingerl 76'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 starć jedenastka SG Sonnenhof wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Hallescher FC: Bentleyowi Bahnowi w 29. i Dennisowi Mastowi w 33. minucie.

W 38. minucie Sebastian Bösel zastąpił Kena Gipsona. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 57. minucie kartkę obejrzał Niklas Landgraf z zespołu gości. W 58. minucie w jedenastce Hallescher FC doszło do zmiany. Marcel Hilßner wszedł za Jonasa Nietfelda.

Kibice Hallescher FC nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mathiasa Fetscha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Pascal Sohm. Niedługo później trener SG Sonnenhof postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Marco Hingerl, a murawę opuścił Nico Jüllich. Marco Hingerl bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jednego gola. Była to jego pierwsza bramka w tegorocznych rozgrywkach. W tej samej minucie w drużynie SG Sonnenhof doszło do zmiany. Eric Hottmann wszedł za Tima Röttgera.

Jedyną bramkę meczu dla SG Sonnenhof zdobył Marco Hingerl w 76. minucie. Przy zdobyciu bramki asystował Panagiotis Vlachodimos.

W 77. minucie w jedenastce Hallescher FC doszło do zmiany. Felix Wolfgang wszedł za Dennisa Masta. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonym czasie gry, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom SG Sonnenhof: Matthiasowi Morysowi i Marcowi Hingerlowi.

Jannes Vollert
38′ Sebastian Bösel
Bentley Baxter Bahn29′
74′ Nico Jüllich
Florian Hansch
74′ Timo Röttger
Sebastian Mai
90′ Matthias Morys
Jonas Nietfeld58′
David Tobias Nreca-Bisinger
Tom Müller
Jonas Behounek
Niklas Kastenhofer
38′ Ken Gipson
Janek Sternberg
Vincent Sadler
Marcel Hilßner58′
Dennis Slamar
Antonios Papadopoulos
74′  76′ 90′ Marco Hingerl
Felix Werner Wolfgang Drinkuth77′
74′ Eric Hottmann
Mathias Fetsch67′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom SG Sonnenhof, a zawodnikom gości pokazał trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.