Liga niemiecka - 26. kolejka 3. ligi: FSV Zwickau - FC Würzburger Kickers 1-2 (1-0)

W pojedynku 26. kolejki niemieckiej 3. ligi, który rozegrany został 29 lutego, drużyna FSV Zwickau przegrała z Wuerzburger Kickers 1-2 (1-0). Mecz na GGZ Arena obejrzało 4 166 widzów.

L. Pfeiffer 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka FSV Zwickau wygrała aż trzy razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Tuż po rozpoczęciu meczu drużyna FSV Zwickau objęła prowadzenie. W czwartej minucie bramkę zdobył Ronny König. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę przy golu zanotował Nils Miatke.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Luke'owi Hemmerichowi z jedenastki gości. Była to 14. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FSV Zwickau.

W 46. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Saliou Sanégo z Wuerzburger Kickers, a w 53. minucie Morrisa Schrötera z drużyny przeciwnej. W 59. minucie za Fabia Viterittiego wszedł Elias Huth.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem sędzia pokazał kartkę Eliasowi Huthowi z FSV Zwickau. W 62. minucie w drużynie Wuerzburger Kickers doszło do zmiany. Robert Herrmann wszedł za Luke'a Hemmericha. Trener Wuerzburger Kickers postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił pomocnika Patricka Sontheimera i na pole gry wprowadził napastnika Lucę Pfeiffera, który w bieżącym sezonie ma na koncie siedem bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter ukarał kartką Simona Rheina, zawodnika gości. W 76. minucie w drużynie FSV Zwickau doszło do zmiany. Can Coskun wszedł za Nilsa Miatkego.

Piłkarze gości otrząsnęli się z chwilowego letargu. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 84. minucie Dominic Baumann wyrównał wynik meczu. Asystę zanotował Luca Pfeiffer.

Na trzy minuty przed zakończeniem meczu sędzia pokazał kartkę Dominicowi Baumannowi, zawodnikowi Wuerzburger Kickers. W 88. minucie w zespole Wuerzburger Kickers doszło do zmiany. Niklas Hoffmann wszedł za Dominica Baumanna.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Luca Pfeiffer. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Fabio Kaufmann.

W doliczonej pierwszej minucie spotkania arbiter przyznał kartkę Niklasowi Hoffmannowi z drużyny gości. W tej samej minucie w jedenastce FSV Zwickau doszło do zmiany. Johannes Dörfler wszedł za Mike'a Könneckego. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Jonas David
76′ Nils Miatke
Luke Hemmerich14′ 62′
Ali Odabas
Frank Ronstadt
Davy Frick
Sebastian Schuppan
90′ Mike Könnecke
Fabio Kaufmann
53′ Morris Schröter
Simon Rhein74′
59′ Fabio Viteritti
Patrick Sontheimer71′
Sebastian Wimmer
Albion Vrenezi
 4′ Ronny König
Hendrik Hansen
76′ Can Beklan Coskun
Robert Herrmann62′
Marius Hauptmann
Niklas Hoffmann88′ 90′
René Lange
Dave Gnaase
90′ Johannes Dörfler
Maximilian Breunig
59′ 60′ Elias Huth
Luca Pfeiffer71′  90′

Zawodnicy FSV Zwickau dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy pięć.