Liga niemiecka - 26. kolejka 2. Bundesligi: SV Wehen Wiesbaden - VfB Stuttgart 1893 2-1 (0-0)

W starciu 26. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 17 maja, zespół SV Wehen wygrał z VfB Stuttgart 2-1 (0-0). Mecz odbył się na BRITA-Arena w Wiesbaden. Na boisku mogliśmy zobaczyć Sebastiana Mrowcę występującego w SV Wehen.

N. González 83'

Drużyna VfB Stuttgart bardzo potrzebowała punktów, by utrzymać się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował drugą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna VfB Stuttgart wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Już w pierwszych minutach zespół VfB Stuttgart próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Między 25. a 44. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom SV Wehen i jedną drużynie przeciwnej.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy bramkę zdobył Manuel Schäffler. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szesnaste trafienie w sezonie. Asystę przy golu zanotował Stefan Aigner.

W 58. minucie w jedenastce VfB Stuttgart doszło do zmiany. Pascal Stenzel wszedł za Nathaniela Phillipsa. W tej samej minucie Mario Gomez zastąpił Hamadiego Al Ghaddiouiego. Między 64. a 76. minutą, boisko opuścili zawodnicy VfB Stuttgart: Daniel Didavi, Gonzalo Castro, Silas Wamangituka, na ich miejsce weszli: Phillipp Klement, Roberto Massimo, Mateo Klimowicz. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Stefana Aignera, Niklasa Damsa zajęli: Jeremias Lorch, Marcel Titsch-Rivero.

Niedługo później trener SV Wehen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Törles Knöll, a murawę opuścił Max Dittgen.

Piłkarze gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 83. minucie bramkę wyrównującą zdobył Nicolás González. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Roberto Massimo.

W 84. minucie boisko opuścili zawodnicy SV Wehen: Phillip Tietz, Marvin Ajani, a na ich miejsce weszli Manuel Schäffler, Daniel-Kofi Kyereh.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SV Wehen w 90. minucie spotkania, gdy Phillip Tietz strzelił z rzutu karnego drugiego gola. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Gregor Kobel
76′ Niklas Dams
Marcin Kamiński
37′ Sascha Mockenhaupt
Marc Oliver Kempf
25′ Benedikt Röcker
Nathaniel Phillips58′
Paterson Chato Nguendong
Gonzalo Castro Randon73′
76′ Max Dittgen
Daniel Didavi64′
84′ Daniel-Kofi Kyereh
Wataru Endo
Sebastian Mrowca
Philipp Förster
Tobias Schwede
Silas Wamangituka44′ 73′
 50′ 84′ Manuel Schäffler
Mario Gomez58′
69′ Stefan Aigner
Pascal Stenzel58′
84′ Marvin Ajani
Phillipp Klement64′
69′ Jeremias Lorch
Mateo Klimowicz73′
76′ Marcel Titsch-Rivero
Roberto Massimo73′
76′ Törles Knöll
Clinton Mola
84′  90′ (k.) Phillip Tietz
Hamadi Al Ghaddioui58′

Przewaga jedenastki VfB Stuttgart w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Zawodnicy SV Wehen dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.