Liga niemiecka - 26. kolejka 2. Bundesligi: Karlsruher SC - SV Darmstadt 1898 2-0 (0-0)

16 maja na Wildparkstadion odbył się mecz 26. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Karlsruher SC i SV Darmstadt. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Karlsruher SC 2-0.

M. Wanitzek 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Drużyna Karlsruher SC wygrała aż sześć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 52. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marvina Mehlema z SV Darmstadt, a w 56. minucie Lukasa Frödego z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener SV Darmstadt postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Marvina Mehlema. Na boisko wszedł Tim Skarke, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie Lukas Grozurek został zastąpiony przez Marca Lorenza. W tej samej minucie w drużynie SV Darmstadt doszło do zmiany. Mathias Honsak wszedł za Paik Seung-Ho.

Wysiłki podejmowane przez zespół Karlsruher SC w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 66. minucie na listę strzelców wpisał się Philipp Hofmann. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Marc Lorenz.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Karlsruher SC: Jérôme'owi Gondorfowi w 73. i Danielowi Gordonowi w 85. minucie. Między 75. a 87. minutą, boisko opuścili piłkarze SV Darmstadt: Serdar Dursun, Yannick Stark, Patrick Herrmann, na ich miejsce weszli: Felix Platte, Marcel Heller, Patric Pfeiffer. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jérôme'a Gondorfa, Manuela Stieflera zajęli: Alexander Groiß, Martin Röser. Po chwili trener Karlsruher SC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia na plac gry wszedł Marco Djuricin, a murawę opuścił Philipp Hofmann.

Jedenastka SV Darmstadt ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Pięć minut później wynik na 2-0 podwyższył Marvin Wanitzek.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Marcel Schuhen
85′ Daniel Gordon
Nicolai Rapp
61′ Lukas Grozurek
Tobias Kempe
56′ Lukas Fröde
Marvin Mehlem52′ 61′
73′ 84′ Jérôme Gondorf
Seung-Ho Paik61′
84′ Manuel Stiefler
Guðlaugur Victor Pálsson
 90′ Marvin Wanitzek
Yannick Stark86′
 66′ 90′ Philipp Hofmann
Patric Pfeiffer87′
84′ Alexander Groiß
Marcel Heller86′
61′ Marc Lorenz
Mathias Honsak61′
84′ Martin Röser
Tim Skarke61′
90′ Marco Djuricin
Ognjen Ožegović
Anton Fink
Felix Platte75′
Dominik Kother
Johannes Wurtz

Zespół Karlsruher SC zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał pięć celnych strzałów. Wyjątkowa nieporadność napastników SV Darmstadt była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Karlsruher SC, a piłkarzom gości pokazał jedną.

Zespół Karlsruher SC w drugiej połowie wymienił czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.