Liga niemiecka - 26. kolejka 2. Bundesligi: Hannover 96 - SG Dynamo Drezno 3-0 (3-0)

3 czerwca na HDI-Arena odbył się pojedynek 26. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Hannoveru 96 i Dynama Drezno. Starcie zakończyło się zwycięstwem Hannoveru 96 3-0.

E. Prib 45'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Hannoveru 96 wygrała aż cztery razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Marvin Ducksch wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hannoveru 96, strzelając gola w 10. minucie meczu. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Przy strzeleniu gola asystował Julian Korb.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Hannoveru 96, zdobywając kolejną bramkę. W 17. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza John Guidetti. Ponownie asystę zaliczył Julian Korb.

Po chwili trener Dynama Drezno postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 27. minucie na plac gry wszedł René Klingenburg, a murawę opuścił Dzenis Burnic.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hannoveru 96 w 45. minucie spotkania, gdy Edgar Prib strzelił trzeciego gola. Bramka padła po podaniu Marvina Duckscha.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3-0.

Na drugą połowę drużyna Hannoveru 96 wyszła w zmienionym składzie, za Josipa Eleza wszedł Timo Hübers. Także w drużynie Dynama Drezno w czasie przerwy zaszły zmiany, za Floriana Ballasa wszedł Kevin Ehlers. Po godzinie gry arbiter pokazał kartkę Patrickowi Ebertowi z Dynama Drezno.

W 62. minucie Edgar Prib zastąpił Philippa Ochsa. Trener Hannoveru 96 wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Marca Stenderę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Dominik Kaiser. W 71. minucie kartkę dostał Jannik Müller, piłkarz Dynama Drezno.

Między 71. a 78. minutą, boisko opuścili piłkarze Dynama Drezno: Jannik Müller, Sascha Horvath, Marco Terrazzino, na ich miejsce weszli: Ransford Königsdörffer, Godsway Donyoh, Patrick Schmidt. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marvina Duckscha, Johna Guidettiego zajęli: Hendrik Weydandt, Linton Maina.

Florian Ballas46′
46′ Josip Elez
Patrick Ebert62′
63′ Dominik Kaiser
Sascha Horvath78′
 45′ 62′ Edgar Prib
Jannis Nikolaou
 17′ 74′ John Guidetti
Marco Terrazzino78′
 10′ 74′ Marvin Ducksch
Alexander Jeremejeff
Michael Ratajczak
Patrick Wiegers
46′ Timo Hübers
Kevin Ehlers46′
Matthias Ostrzolek
Chris Loewe
74′ Linton Maina
Linus Wahlqvist
Florent Muslija
René Klingenburg27′
62′ Philipp Ochs
Godsway Donyoh78′
63′ Marc Stendera
Ransford Königsdörffer71′
Cedric Teuchert
Simon Makienok Christoffersen
74′ Hendrik Weydandt
Patrick Schmidt78′

Zespół Hannoveru 96 zamurował swoją bramkę, praktycznie nie atakował, a akcje jego zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki. Wyjątkowa nieporadność napastników Dynama Drezno była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Arbiter nie ukarał zawodników Hannoveru 96 żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.