Liga niemiecka - 26. kolejka 2. Bundesligi: FC St. Pauli - 1. FC Nuernberg 1-0 (0-0)

17 maja na Millerntor-Stadion w Hamburgu odbył się pojedynek 26. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami FC St. Pauli i FC Nuernberg. Mecz zakończył się zwycięstwem FC St. Pauli 1-0.

V. Gyökeres 84'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 29 starć drużyna FC Nuernberg wygrała 10 razy i zanotowała dziewięć porażek oraz 10 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w meczu dostał Rico Benatelli z FC St. Pauli. Była to 18. minuta starcia.

W 38. minucie za Dimitriosa Diamantakosa wszedł Finn Becker. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 55. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Christian Mathenia osłabiając tym samym drużynę gości. W konsekwencji czerwonej kartki dla bramkarza, która spadła na FC Nuernberg jak grom z jasnego nieba, trener w 56. minucie ściągnął z boiska pomocnika Johannesa Geisa, by za niego między słupkami mógł stanąć rezerwowy bramkarz zespołu Felix Dornebusch.

W 64. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Fabian Schleusener, Michael Frey, a na ich miejsce weszli Nikola Dovedan, Adam Zrelak. Trener FC St. Pauli postanowił zagrać agresywniej. W 68. minucie zmienił obrońcę Matthew Penneya i na pole gry wprowadził napastnika Viktora Gyökeresa, który w bieżącym sezonie ma na koncie sześć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Viktor Gyökeres dla drużyny FC St. Pauli. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Waldemar Sobota.

W 86. minucie boisko opuścili piłkarze FC St. Pauli: Johannes Flum, Boris Tashchi, James Lawrence, a na ich miejsce weszli Waldemar Sobota, Rico Benatelli, Henk Veerman.

Christian Mathenia55′
68′ Matthew Penney
Hanno Behrens78′
18′ 86′ Rico Benatelli
Nikola Dovedan64′
Marvin Knoll
Johannes Geis56′
86′ Waldemar Sobota
Robin Hack79′
38′ Dimitrios Diamantakos
Fabian Nürnberger
86′ Henk Veerman
Adam Zrelak64′
Korbinian Müller
Felix Dornebusch56′
86′ James Alexander Lawrence
Philip Heise79′
Luca-Milan Zander
Lukas Mühl
38′ Finn Ole Becker
Asger Sørensen
Luis Angel Coordes
Adam Gnezda Čerin
86′ Johannes Flum
Patrick Erras78′
Christian Viet
Michael Frey64′
68′  84′ Viktor Gyökeres
Mikael Ishak
86′ Borys Tashchy
Fabian Schleusener64′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach.