Liga niemiecka - 25. kolejka 3. ligi: 1. FC Kaiserslautern - FSV Zwickau 0-0

W spotkaniu 25. kolejki niemieckiej 3. ligi, które rozegrane zostało 22 lutego, drużyna FC Kaiserslautern zremisowała z FSV Zwickau 0-0. Mecz na Fritz-Walter-Stadion obejrzało 15 913 widzów.

25. kolejka Niemcy - 3. liga
2020-02-22 14:00 | Stadion: Fritz-Walter-Stadion | Widzów: 15913 | Arbiter: W. Haslberger
1. FC Kaiserslautern
FSV Zwickau
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna FC Kaiserslautern (”FCK”) wygrała dwa razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie dostał Christian Kühlwetter z ”FCK”. Była to 45. minuta pojedynku.

W 55. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Leonowi Jensenowi, piłkarzowi gości. Po chwili trener FC Kaiserslautern postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Hendricka Zucka. Na boisko wszedł Mohamed Morabet, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 63. minucie Nils Miatke zastąpił Cana Coskuna. W 72. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Timmemu Thielemu z drużyny gospodarzy. Kibice FSV Zwickau nie mogli już doczekać się wprowadzenia Sebastiana Wimmera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Marcus Godinho.

W 78. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Janika Bachmanna z FC Kaiserslautern, a w 80. minucie Maurice'a Hehnego z drużyny przeciwnej. Na sześć minut przed zakończeniem starcia czerwoną kartkę obejrzał Janik Bachmann, tym samym zespół gospodarzy musiał końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. W 86. minucie Leon Jensen został zmieniony przez Fabia Viterittiego, co miało wzmocnić drużynę FSV Zwickau. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Floriana Picka na Manfreda Starke'a.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter przyznał żółtą kartkę Davy'emu Frickowi z FSV Zwickau.

Marcus Valdez Pereira Godinho77′
78′ 84′ Janik Bachmann
Davy Frick90′
89′ Florian Pick
Marius Hauptmann
Carlo Sickinger
Leon Jensen55′ 86′
61′ Hendrick Zuck
Julius Reinhardt
72′ Timmy Thiele
Johannes Dörfler
45′ Christian Kühlwetter
René Lange
61′ Mohamed Morabet
Janik Mäder
Simon Skarlatidis
Fabio Viteritti86′
89′ Manfred Starke
Sebastian Wimmer77′
Lucas Röser
Denis Jäpel

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy FC Kaiserslautern dostali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.

Zespół FC Kaiserslautern w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.