Liga niemiecka - 24. kolejka 3. ligi: TSV Eintracht - FC Kaiserslautern 2-0 (2-0)

15 lutego na Eintracht-Stadion w Brunszwiku odbył się mecz 24. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami TSV Eintracht i FC Kaiserslautern. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem TSV Eintracht 2-0. Na stadionie stawiło się 17 842 widzów.

24. kolejka Niemcy - 3. liga
2020-02-15 14:00 | Stadion: Eintracht-Stadion | Widzów: 17842 | Arbiter: M. Gräfe
Braunschweiger TSV Eintracht 1895
1. FC Kaiserslautern
2
0
M. Biankadi 12'
N. Kijewski 44'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 54 starcia jedenastka FC Kaiserslautern (”FCK”) wygrała 22 razy i zanotowała 17 porażek oraz 15 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy TSV Eintracht w 12. minucie spotkania, gdy Merveille Biankadi zdobył pierwszą bramkę.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna TSV Eintracht, strzelając kolejnego gola. W 44. minucie wynik na 2-0 podwyższył Niko Kijewski.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Trener ”FCK” postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Simon Skarlatidis, a murawę opuścił Hendrick Zuck. W 72. minucie za Marvina Pouriégo wszedł Stephan Fürstner.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu w jedenastce ”FCK” doszło do zmiany. Manfred Starke wszedł za André Hainaulta. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 78. minucie, sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom TSV Eintracht: Merveille Biankadiemu i Stephanowi Fürstnerowi. Chwilę później trener TSV Eintracht postanowił bronić wyniku. W 79. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Mike Feigenspana wszedł Lasse Schlüter, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi TSV Eintracht utrzymać prowadzenie.

W 81. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Robina Beckera z TSV Eintracht, a w 84. minucie Christiana Kühlwettera z drużyny przeciwnej. Na dwie minuty przed zakończeniem starcia w jedenastce TSV Eintracht doszło do zmiany. Kevin Goden wszedł za Merveille Biankadiego.

Lennart Grill
81′ Robin Tim Becker
Alexander Nandzik
Felix Burmeister
André Hainault76′
 44′ Niko Kijewski
Kevin Kraus
Robin Ziegele
Dominik Schad
Patrick Kammerbauer
Janik Bachmann
 12′ 78′ 88′ Merveille Biankadi
Florian Pick
Marc Pfitzner
Carlo Sickinger
72′ Marvin Pourié
Hendrick Zuck71′
79′ Mike Feigenspan
Timmy Thiele
Nick Proschwitz
Christian Kühlwetter84′
Marcel Engelhardt
Avdo Spahic
79′ Lasse Schlüter
Lukas Erhan Eberhard Gottwalt
Leon Bürger
Theodor Bergmann
72′ 78′ Stephan Fürstner
Gino Fechner
88′ Kevin Goden
Simon Skarlatidis71′
Martin Kobylański
Manfred Starke76′
Yari Otto
Lucas Röser

Przewaga zespołu FC Kaiserslautern w posiadaniu piłki była ogromna (68 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Jedenastka ”FCK” zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom ”FCK” przyznał jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół FC Kaiserslautern w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.