Liga niemiecka - 24. kolejka 3. ligi: SC Preußen 06 Münster - FC Würzburger Kickers 0-0

14 lutego na Preußen-Stadion w Münster odbył się mecz 24. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami Preussen Muenster i Wuerzburger Kickers. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 5 457 widzów.

24. kolejka Niemcy - 3. liga
2020-02-14 19:00 | Stadion: Preußen-Stadion | Widzów: 5457 | Arbiter: K. Rafalski
SC Preußen 06 Münster
FC Würzburger Kickers
0
0

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na siedem starć zespół Wuerzburger Kickers wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między dziewiątą a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Preussen Muenster i jedną drużynie przeciwnej.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Preussen Muenster: Kevinowi Piresowi-Rodriguesowi w 53. i Janowi Löhmannsröbenowi w 58. minucie. Chwilę później trener Preussen Muenster postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 60. minucie na plac gry wszedł Philipp Hoffmann, a murawę opuścił Seref Özcan.

W 63. minucie Robert Herrmann został zmieniony przez Albiona Vreneziego. W 70. minucie Luca Pfeiffer został zmieniony przez Saliou Sanégo, co miało wzmocnić drużynę Wuerzburger Kickers. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lucasa Cueto na Marca Königsa w 73. minucie oraz Kevina Piresa-Rodriguesa na Heinza Mörschla w tej samej minucie. W 77. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Fridolina Wagnera z Preussen Muenster, a w 78. minucie Jonasa Davida z drużyny przeciwnej.

Po chwili trener Wuerzburger Kickers postanowił bronić wyniku. W 86. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Patricka Sontheimera wszedł Niklas Hoffmann, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Wuerzburger Kickers utrzymać remis.

Vincent Müller
43′ Okan Erdoğan
Jonas David78′
15′ Alexander Rossipal
Luke Hemmerich
Julian Schauerte
Robert Herrmann63′
Oliver Steurer
Leroy Kwadwo9′
73′ Lucas Cueto
Sebastian Schuppan
58′ Jan Dominic Löhmannsröben
Fabio Kaufmann
53′ 85′ Kevin Pires-Rodrigues
Simon Rhein
77′ Fridolin Wagner
Patrick Sontheimer86′
Luca Pascal Schnellbacher
Dominic Baumann
29′ 60′ Seref Özcan
Niklas Hoffmann86′
60′ Philipp Hoffmann
Frank Ronstadt
73′ Marco Königs
Albion Vrenezi63′
Maurice Jerome Litka
Maximilian Breunig
85′ Heinz Mörschel
Saliou Sané70′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał sześć żółtych kartek piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Wuerzburger Kickers przyznał dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.