Liga niemiecka - 24. kolejka 3. ligi: FC Ingolstadt 04 - KFC Uerdingen 05 0-1 (0-0)

15 lutego na Audi-Sportpark odbyło się spotkanie 24. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami FC Ingolstadt i KFC Uerdingen 05. Starcie zakończyło się zwycięstwem KFC Uerdingen 05 1-0. Na stadionie stawiło się 5 055 widzów.

F. Evina 88'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem jedenastki FC Ingolstadt.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom KFC Uerdingen 05: Osayamenowi Osawemu w 33. i Janowi Kirchhoffowi w 42. minucie.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartkę otrzymał Rijad Kobiljar z drużyny gości. Chwilę później trener KFC Uerdingen 05 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Franck Evina, a murawę opuścił Rijad Kobiljar. Franck Evina nie zawiódł oczekiwań i pokonał bramkarza przeciwników strzelając jedną bramkę. Był to już jego piąty gol w tegorocznych rozgrywkach.

A kibice FC Ingolstadt nie mogli już doczekać się wprowadzenia Maximiliana Beistera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie pięć zdobytych bramek. Murawę musiał opuścić Patrick Sussek. W 73. minucie za Marcela Gausa wszedł Fatih Kaya. W 76. minucie Christian Kinsombi został zmieniony przez Roberta Rodrigueza, a za Toma Boere'a wszedł na boisko Ali Ibrahimaj, co miało wzmocnić jedenastkę KFC Uerdingen 05. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maximiliana Thalhammera na Thomasa Kellera.

W 84. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Adama Matuszczyka z KFC Uerdingen 05, a w 86. minucie Maximiliana Beistera z drużyny przeciwnej.

Jedyną bramkę meczu dla KFC Uerdingen 05 zdobył Franck Evina w 88. minucie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Ali Ibrahimaj.

Rijad Kobiljar60′ 62′
73′ Marcel Gaus
Manuel Konrad
Robin Krauße
Adam Matuszczyk84′
69′ Patrick Sussek
Tom Boere83′
76′ Maximilian Thalhammer
Dominic Maroh
76′ Thomas Leon Keller
Patrick Pflücke
69′ 86′ Maximilian Beister
Roberto Rodriguez76′
Filip Bilbija
Franck Evina62′  88′
Agyemang Diawusie
Ali Ibrahimaj83′
73′ Fatih Kaya
Niklas Zaß

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.