Liga niemiecka - 24. kolejka 2. Bundesligi: SV Darmstadt 1898 - 1. FC Heidenheim 1846 2-0 (2-0)

29 lutego na Merck-Stadionie am Böllenfalltor odbyło się spotkanie 24. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami SV Darmstadt i FC Heidenheim. Starcie zakończyło się zwycięstwem SV Darmstadt 2-0. Na stadionie stawiło się 13 020 widzów.

24. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2020-02-29 13:00 | Stadion: Merck-Stadion am Böllenfalltor | Widzów: 13020 | Arbiter: S. Waschitzki
SV Darmstadt 1898
1. FC Heidenheim 1846
2
0
S. Dursun 11'
M. Honsak 16'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Drużyna FC Heidenheim wygrała aż sześć razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Serdar Dursun wywołał eksplozję radości wśród kibiców SV Darmstadt , zdobywając bramkę w 11. minucie meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Marvin Mehlem.

Drużyna FC Heidenheim ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Mathias Honsak. Przy strzeleniu gola pomagał Guðlaugur Pálsson.

Po chwili trener FC Heidenheim postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 25. minucie na plac gry wszedł Stefan Schimmer, a murawę opuścił Jonas Föhrenbach. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 60. minucie za Maurice'a Multhaupa wszedł Marc Schnatterer. W tej samej minucie w drużynie FC Heidenheim doszło do zmiany. Robert Leipertz wszedł za Davida Ottę.

W 68. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Marvinowi Mehlemowi z zespołu gospodarzy. Chwilę później trener SV Darmstadt postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Marvina Mehlema. Na boisko wszedł Paik Seung-Ho, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na trzy minuty przed zakończeniem pojedynku żółtą kartkę dostał Sebastian Griesbeck, zawodnik FC Heidenheim.

W 90. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Oliver Hüsing osłabiając tym samym drużynę FC Heidenheim. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartką został ukarany Paik Seung-Ho, piłkarz gospodarzy. W drugiej połowie nie padły bramki.

Patrick Mainka
 16′ 79′ Mathias Honsak
Maurice Multhaup60′
Tobias Kempe
Tobias Mohr
68′ 71′ Marvin Mehlem
Niklas Bernd Dorsch
Guðlaugur Victor Pálsson
Sebastian Griesbeck87′
Yannick Stark
Norman Theuerkauf
 11′ 88′ Serdar Dursun
Konstantin Kerschbaumer
71′ 90′ Seung-Ho Paik
Marc Schnatterer60′
Fabian Schnellhardt
Kevin Sessa
79′ Tim Skarke
Robert Leipertz60′
Erich Berko
Stefan Schimmer25′
88′ Felix Platte
Denis Thomalla

Zespół FC Heidenheim miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.