Liga niemiecka - 24. kolejka 2. Bundesligi: SSV Jahn 2000 Ratyzbona - SG Dynamo Drezno 1-2 (0-0)

28 lutego na Arena Regensburg w Ratyzbonie odbyło się starcie 24. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami SSV Jahn i Dynama Drezno. Mecz zakończył się zwycięstwem Dynama Drezno 2-1. Na stadionie zasiadło 11 309 widzów.

24. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2020-02-28 18:30 | Stadion: Jahnstadion Regensburg | Widzów: 11309 | Arbiter: G. Winkmann
S. Makienok 77'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Jedenastka Dynama Drezno wygrała aż dziewięć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko trzy.

Już w pierwszych minutach drużyna SSV Jahn próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 23. minucie za Aarona Seydela wszedł Erik Wekesser.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę zespół Dynama Drezno wyszedł w zmienionym składzie, za René Klingenburga wszedł Ondrej Petrak.

Bramkarz Dynama Drezno wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w spotkaniu aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W 63. minucie Erik Wekesser dał prowadzenie swojej jedenastce. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Drużyna SSV Jahn krótko cieszyła się prowadzeniem. Trwało to tylko siedem minut, ponieważ zespół gości doprowadził do remisu. Gola strzelił Patrick Schmidt. Asystę przy bramce zanotował Brian Tømming.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Dynama Drezno w 77. minucie spotkania, gdy Simon Makienok strzelił drugiego gola. Niedługo później trener Dynama Drezno postanowił bronić wyniku. W 80. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Godswaya Donyoha wszedł Chris Loewe, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie.

A kibice SSV Jahn nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jana-Marca Schneidera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Jann-Christopher George. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Janowi-Marcowi Schneiderowi z jedenastki gospodarzy. Była to 86. minuta meczu. Trenerzy obu jedenastek postanowili odświeżyć składy w 89. minucie, w zespole SSV Jahn za Andreasa Geipla wszedł Charalambos Makridis, a w drużynie Dynama Drezno Dzenis Burnic zmienił Marca Hartmanna.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Josef Hušbauer
89′ Andreas Geipl
René Klingenburg46′
83′ Jann-Christopher George
Jannis Nikolaou
Marco Grüttner
Godsway Donyoh80′
Andreas Albers Nielsen
Simon Makienok Christoffersen  77′
23′ Aaron Seydel
Sascha Horvath
89′ Charalambos Makridis
Max Kulke
Federico Palacios Martinez
Justin Leonard Löwe
83′ 86′ Jan-Marc Schneider
Ondřej Petrák46′
23′  63′ Erik Wekesser
Alexander Thomas Jeremejeff

Przewaga drużyny SSV Jahn w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Jedenastka Dynama Drezno zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie ukarał piłkarzy Dynama Drezno żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.