Liga niemiecka - 24. kolejka 2. Bundesligi: FC Erzgebirge Aue - Hamburger SV 3-0 (1-0)

29 lutego na Erzgebirgsstadion odbył się pojedynek 24. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Erzgebirge Aue i HSV. Starcie zakończyło się zwycięstwem Erzgebirge Aue 3-0. Na stadionie zasiadło 15 100 widzów.

24. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2020-02-29 13:00 | Stadion: Erzgebirgsstadion | Widzów: 15100 | Arbiter: N. Winter
FC Erzgebirge Aue
Hamburger SV
3
0
P. Testroet 39'
J. Hochscheidt 74',88'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół HSV wygrał dwa razy, zremisował raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 16. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Tomowi Baumgartowi z Erzgebirge Aue.

W 23. minucie Ewerton został zastąpiony przez Ricka van Drongelena. Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy żółtą kartkę dostał Aaron Hunt, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Erzgebirge Aue w 39. minucie spotkania, gdy Pascal Testroet strzelił pierwszego gola. W zdobyciu bramki pomógł Clemens Fandrich.

W 45. minucie żółtą kartkę otrzymał Gideon Jung z zespołu gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Erzgebirge Aue.

Na drugą połowę zespół Erzgebirge Aue wyszedł w zmienionym składzie, za Toma Baumgarta wszedł John-Patrick Strauß. W 56. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Louisa Beyera, piłkarza HSV.

Gideon Jung z HSV w 58. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten piłkarz został ukarany w 45. minucie. W 59. minucie żółtą kartką został ukarany Martin Männel, zawodnik gospodarzy. W 64. minucie w drużynie HSV doszło do zmiany. Adrian Fein wszedł za Louisa Schauba.

Trener HSV postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił obrońcę Tima Letscherta i na pole gry wprowadził napastnika Joela Pohjanpala, który w bieżącym sezonie ma na koncie już dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

Zespół HSV ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Jan Hochscheidt. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Pascal Testroet.

W 75. minucie żółtą kartkę obejrzał Rick van Drongelen z HSV. Chwilę później trener Erzgebirge Aue postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Dimitrija Nazarova. Na boisko wszedł Florian Krüger, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na sześć minut przed zakończeniem meczu w zespole Erzgebirge Aue doszło do zmiany. Christoph Daferner wszedł za Pascala Testroeta.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W 88. minucie Jan Hochscheidt po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 3-0. Asystę przy golu zaliczył Philipp Riese.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-0.

Testroet
59′ Martin Männel
Tim Leibold
 74′, 88′ Jan Hochscheidt
Timo Letschert73′
16′ 46′ Tom Baumgart
Gideon Jung45′ 58′
76′ Dimitrij Nazarov
Louis Schaub64′
 39′ 84′ Pascal Testroet
Sonny Kittel
46′ John-Patrick Strauß
Christoph Moritz
84′ Christoph Daferner
Jairo Samperio
76′ Florian Krüger
Martin Harnik
Philipp Zulechner
Joel Pohjanpalo73′

Zawodnicy gości dostali w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.