Liga niemiecka - 23. kolejka 3. ligi: TSV 1860 Monachium - SV Waldhof Mannheim 07 1-1 (0-0)

8 lutego na Städtisches Stadionie an der Grünwalder Straße w Monachium odbyło się spotkanie 23. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami TSV Monachium i Waldhofu. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 15 000 widzów.

23. kolejka Niemcy - 3. liga
2020-02-08 14:00 | Stadion: Städtisches Stadion an der Grünwalder Straße | Widzów: 15000 | Arbiter: G. Winkmann
TSV 1860 Monachium
SV Waldhof Mannheim 07
1
1
N. Niemann 53'
M. Bouziane 62'

Od pierwszych minut drużyna TSV Monachium zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki Waldhofu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników TSV Monachium w 53. minucie spotkania, gdy Noel Niemann strzelił pierwszego gola. W 61. minucie kartkę dostał Marco Schuster z Waldhofu.

Piłkarze Waldhofu szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu wyrównującego gola dla zawodników gości strzelił Mounir Bouziane. W zdobyciu bramki pomógł Mohamed Gouaida.

W 66. minucie Noel Niemann został zastąpiony przez Nica Kargera. Kibice TSV Monachium nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tima Gebharta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Efkan Bekiroglu. Po chwili trener Waldhofu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Mounira Bouziane'a. Na boisko wszedł Maurice Deville, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 83. minucie kartkę dostał Leon Klassen, piłkarz gospodarzy. W tej samej minucie Gianluca Korte został zmieniony przez Arianita Feratiego, a za Valmira Sulejmaniego wszedł na boisko Jean Koffi, co miało wzmocnić zespół Waldhofu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stefana Leksa na Kristiana Böhnleina. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Jan-Hendrik Marx
83′ Leon Klassen
Michael Schultz
Daniel Wein
Marcel Seegert
Marius Willsch
Max Christiansen
76′ Efkan Bekiroglu
Mohamed Gouaida
Dennis Dressel
Gianluca Korte83′
 53′ 66′ Noel Niemann
Marco Schuster61′
Sascha Mölders
Mounir Bouziane  62′ 76′
90′ Stefan Lex
Valmir Sulejmani88′
Hendrik Bonmann
Miro Varvodić
Felix Weber
Florian Flick
90′ Kristian Böhnlein
Marcel Hofrath
76′ Timo Gebhart
Arianit Ferati83′
Quirin Moll
Raffael Korte
66′ Nico Karger
Maurice John Deville76′
Prince-Osei Owusu
Jean Romaric Kevin Koffi88′

Pomimo wyraźnej przewagi jedenastki TSV Monachium nie udało się pokonać przeciwników, pomimo tego że oddała ona aż 10 celnych strzałów. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.