Liga niemiecka - 23. kolejka 3. ligi: MSV Duisburg - Braunschweiger TSV Eintracht 1895 1-1 (0-1)

W spotkaniu 23. kolejki niemieckiej 3. ligi, które rozegrane zostało 7 lutego, zespół MSV Duisburg zremisował z TSV Eintracht 1-1 (0-1). Mecz na Schauinsland-Reisen-Arena obejrzało 14 849 widzów.

23. kolejka Niemcy - 3. liga
2020-02-07 19:00 | Stadion: Schauinsland-Reisen-Arena | Widzów: 14849 | Arbiter: P. Alt
MSV Duisburg
Braunschweiger TSV Eintracht 1895
1
1
A. Engin 74'
R. Ziegele 44'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 45 meczów jedenastka MSV Duisburg (”Zebry”) wygrała 15 razy i zanotowała 13 porażek oraz 17 remisów.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 30. minucie za Benjamina Kessla wszedł Robin Ziegele.

Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Berndowi Nehrigowi, piłkarzowi gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników TSV Eintracht w 44. minucie spotkania, gdy Robin Ziegele zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Niko Kijewski.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu TSV Eintracht.

W 59. minucie Leroy-Jacques Mickels został zmieniony przez Lukasa Daschnera, a za Petara Sliškovicia wszedł na boisko Vincent Vermeij, co miało wzmocnić drużynę MSV Duisburg. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcela Bära na Marca Pfitznera w 73. minucie. W 61. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Moritza Stoppelkampa z MSV Duisburg, a w 73. minucie Marcela Bära z drużyny przeciwnej.

Jedenastka ”Zebr” nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 74. minucie wynik ustalił Ahmet Engin. W zdobyciu bramki pomógł Vincent Vermeij.

Na kwadrans przed zakończeniem starcia kartkę dostał Felix Burmeister z TSV Eintracht. Chwilę później trener MSV Duisburg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Lukas Scepanik, a murawę opuścił Tim Albutat. W 81. minucie w zespole TSV Eintracht doszło do zmiany. Stephan Fürstner wszedł za Bernda Nehriga.

W 88. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Lukasa Scepanika z MSV Duisburg, a w 89. minucie Mike Feigenspana z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Niko Kijewski
76′ Tim Albutat
Merveille Biankadi
Yassin Ben Balla
Patrick Kammerbauer
 74′ Ahmet Emin Engin
Bernd Nehrig37′ 81′
59′ Leroy-Jacques Mickels
Mike Feigenspan89′
61′ Moritz Stoppelkamp
Marvin Pourié
59′ Petar Slišković
Stephan Fürstner81′
59′ Lukas Daschner
Martin Kobylański
Maximilian Jansen
Marc Pfitzner73′
76′ 88′ Lukas Scepanik
Yari Otto
59′ Vincent Vermeij
Nick Proschwitz

Przewaga drużyny MSV Duisburg w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastce nie udało się wygrać meczu.

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom TSV Eintracht pokazał cztery.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany.