Liga niemiecka - 23. kolejka 3. ligi: 1. FC Magdeburg - SV Meppen 1912 0-2 (0-0)

8 lutego na MDCC-Arena odbyło się spotkanie 23. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami FC Magdeburg i Meppen 1912. Starcie zakończyło się zwycięstwem Meppen 1912 2-0. Mecz obejrzało 15 886 widzów.

D. Undav 72'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Jedenastka FC Magdeburg wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, nie przegrywając żadnego meczu.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 43. minucie sędzia pokazał kartkę Thilowi Leugersowi, piłkarzowi Meppen 1912.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę jedenastka FC Magdeburg rozpoczęła w zmienionym składzie, za Rica Preißingera wszedł Tarek Chahed. W pierwszych minutach drugiej połowy kartkę dostał Marco Komenda z Meppen 1912.

W 49. minucie za Marca Komendę wszedł Nicolas Andermatt. W 53. minucie sędzia przyznał kartkę Markusowi Ballmertowi z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Meppen 1912 w 63. minucie spotkania, gdy Valdet Rama strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Nicolas Andermatt.

Niedługo później trener FC Magdeburg postanowił wzmocnić linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Manfreda Oseia-Kwadwę. Na boisko wszedł Patrick Möschl, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Niedługo później Deniz Undav wywołał eksplozję radości wśród kibiców Meppen 1912, strzelając kolejnego gola w 72. minucie pojedynku. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 13 zdobytych bramek. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Markus Ballmert.

W 73. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Björna Rothera z FC Magdeburg, a w 77. minucie Hassana Amina z drużyny przeciwnej. Na pięć minut przed zakończeniem meczu w drużynie Meppen 1912 doszło do zmiany. René Guder wszedł za Lukę Tankulica. Trener Meppen 1912 wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Juliusa Dükera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Valdet Rama.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Florian Egerer
69′ Manfred Osei-Kwadwo
Wilhelm Evseev
46′ Rico Preißinger
Thilo Gerd Leugers43′
73′ Björn Rother
Nicolas Andermatt49′
46′ Tarek Chahed
Hilal Bassam El-Helwe
Mario Kvesić
Julius Düker89′
69′ Patrick Möschl
René Guder85′
Anthony Roczen
Max Kremer

Piłkarze FC Magdeburg obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Drużyna FC Magdeburg w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.