Liga niemiecka - 23. kolejka 2. Bundesligi: DSC Arminia Bielefeld - Hannover 96 1-0 (0-0)

W meczu 23. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, który rozegrany został 23 lutego, zespół Arminii Bielefeld wygrał z Hannoverem 96 1-0 (0-0). Mecz na SchücoArena obejrzało 26 285 widzów.

R. Yabo 83'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 32 razy. Drużyna Arminii Bielefeld wygrała aż 16 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko osiem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 45. minucie kartkę dostał Genki Haraguchi, zawodnik Hannoveru 96.

W 53. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Johna Guidettiego z Hannoveru 96, a w 61. minucie Floriana Hartherza z drużyny przeciwnej. W 66. minucie Cebio Soukou został zmieniony przez Reinholda Yaba.

Trener Arminii Bielefeld wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Fabiana Kunzego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Jóan Edmundsson. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięską bramkę. Na 13 minut przed zakończeniem pojedynku w zespole Hannoveru 96 doszło do zmiany. Hendrik Weydandt wszedł za Johna Guidettiego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Arminii Bielefeld w 83. minucie spotkania, gdy Reinhold Yabo strzelił pierwszego gola. W 86. minucie Linton Maina został zmieniony przez Simona Stehlego, a za Cedrica Teucherta wszedł na boisko Philipp Ochs, co miało wzmocnić jedenastkę Hannoveru 96. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcela Hartla na Stephana Salgera.

W 87. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jannesa-Kiliana Horna z Hannoveru 96, a w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia Reinholda Yaba z drużyny przeciwnej.

Josip Elez
61′ Florian Hartherz
Jannes-Kilian Horn87′
Joakim Nilsson
Timo Hübers
Amos Pieper
Sebastian Jung
71′ Jóan Símun Edmundsson
Linton Maina86′
86′ Marcel Hartel
Genki Haraguchi45′
Manuel Prietl
Dominik Kaiser
66′ Cebio Soukou
Miiko Albornoz
86′ Stephan Salger
Julian Korb
71′ Fabian Kunze
Edgar Prib
66′  83′ 90′ Reinhold Yabo
Simon Fabio Stehle86′
Sven Schipplock
Hendrik Weydandt77′

Drużyna Hannoveru 96 miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.