Liga niemiecka - 22. kolejka 3. ligi: SV Meppen 1912 - Chemnitzer FC 1-2 (1-0)

1 lutego na Hänsch-Arena odbył się mecz 22. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami Meppen 1912 i Chemnitzer FC. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Chemnitzer FC 2-1. Starcie obejrzało 6 259 widzów.

P. Hosiner 57',90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Meppen 1912 wygrał aż sześć razy, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 14. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Chemnitzer FC Pascal Itter.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Meppen 1912.

Trener Chemnitzer FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Erik Tallig, a murawę opuścił Tim Campulka. Na drugą połowę zespół Chemnitzer FC wyszedł w zmienionym składzie, za Tarsisa Bongę wszedł Maximilian Oesterhelweg.

W 50. minucie sędzia pokazał kartkę Florianowi Egererowi z jedenastki gospodarzy. W 53. minucie arbiter wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół Meppen 1912. W 54. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Philippa Hosinera z Chemnitzer FC, a w 57. minucie Steffena Puttkammera z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie bramkę wyrównującą zdobył z rzutu karnego Philipp Hosiner. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany René Guder, zawodnik Meppen 1912. Chwilę później trener Meppen 1912 postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Valdeta Ramę. Na boisko wszedł Hilal El-Helwe, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 77. minucie sędzia pokazał kartkę Maksowi Kremerowi, piłkarzowi gospodarzy.

W tej samej minucie za Lukę Tankulica wszedł Julius Düker. W tej samej minucie René Guder został zmieniony przez Maksa Kremera, co miało wzmocnić drużynę Meppen 1912. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dejana Božicia na Philippa Sturma. W samej końcówce pojedynku kartkę otrzymał Pascal Itter z Chemnitzer FC.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Chemnitzer FC przyniosły efekt bramkowy. W doliczonej drugiej minucie meczu Philipp Hosiner ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 1-2. Bramka padła po podaniu Rafaela Garcii.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Sören-Kurt Reddemann
57′ Steffen Puttkammer
Sandro Sirigu
50′ Florian Egerer
Daniel Bohl
Wilhelm Evseev
Tim Campulka46′
53′ (k.) 66′ Valdet Skënder Rama
Rafael Garcia Doblas
65′ 77′ René Guder
Philipp Hosiner  57′ (k.), 90′ 54′
Deniz Undav
Tarsis Bonga46′
77′ Luka Tankulic
Maximilian Oesterhelweg46′
66′ Hilal Bassam El-Helwe
Philipp Sturm81′
77′ Julius Düker
Erik Tallig46′
77′ 77′ Max Kremer
David Tuma Gügör

Przewaga zespołu Meppen 1912 w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zawodnicy Meppen 1912 obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.