Liga niemiecka - 22. kolejka 3. ligi: SpVgg Unterhaching - KFC Uerdingen 05 1-0 (1-0)

1 lutego na Alpenbauer Sportpark w Unterhaching odbył się mecz 22. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami SpVgg Uterhaching i KFC Uerdingen 05. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem SpVgg Uterhaching 1-0. Starcie obejrzało 7 500 widzów.

22. kolejka Niemcy - 3. liga
2020-02-01 14:00 | Stadion: Alpenbauer Sportpark | Widzów: 7500 | Arbiter: N. Winter
SpVgg Unterhaching
KFC Uerdingen 05
1
0
C. Greger 14'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Jedenastka SpVgg Uterhaching wygrała aż pięć razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Jedyną bramkę meczu dla SpVgg Uterhaching zdobył Christoph Greger w 14. minucie.

W 28. minucie arbiter pokazał kartkę Edvinasowi Girdvainisowi, zawodnikowi gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny SpVgg Uterhaching.

Drugą połowę zespół SpVgg Uterhaching rozpoczął w zmienionym składzie, za Alexandra Winklera wszedł Max Dombrowka. W 61. minucie w jedenastce SpVgg Uterhaching doszło do zmiany. Alexander Fuchs wszedł za Lucasa Hufnagla.

W 62. minucie Osayamen Osawe zastąpił Francka Evinę. Trener KFC Uerdingen 05 postanowił zagrać agresywniej. W 71. minucie zmienił obrońcę Edvinasa Girdvainisa i na pole gry wprowadził napastnika Alego Ibrahimaja. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w jedenastce KFC Uerdingen 05 doszło do zmiany. Rijad Kobiljar wszedł za Dennisa Daube'a.

W 79. minucie sędzia przyznał kartkę Sassze Bigalkemu z SpVgg Uterhaching. W tej samej minucie trener SpVgg Uterhaching postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Feliksa Schrötera. Na boisko wszedł Dominik Stroh-Engel, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Od 80. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom SpVgg Uterhaching i jedną drużynie przeciwnej.

Kinsombi
90′ Nico Mantl
Lukas Königshofer
Jannik Bandowski
Christian Dorda
Marc Endres
Edvinas Girdvainis28′ 71′
 14′ Christoph Greger
Jan Tilman Kirchhoff
46′ Alexander Winkler
Dominic Maroh80′
Moritz Heinrich
Roberto Rodriguez
61′ Lucas Hufnagel
Dennis Daube75′
Dominik Stahl
Boubacar Barry
79′ Felix Schröter
Tom Boere
Stephan Hain
Osayamen Osawe62′
79′ Sascha Bigalke
Christian Kinsombi
Steve Kroll
Philipp Bachmeier
46′ Max Dombrowka
Hakim Guenouche
Josef Welzmüller
Rijad Kobiljar75′
61′ 90′ Alexander Fuchs
Patrick Pflücke
Jim-Patrick Müller
Franck Evina62′
Florian Dietz
Ali Ibrahimaj71′
79′ 90′ Dominik Stroh-Engel
Niklas Zaß

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.