Liga niemiecka - 22. kolejka 3. ligi: SG Sonnenhof Großaspach - FC Würzburger Kickers 0-6 (0-2)

3 lutego na mechatronik Arena w Aspach odbył się mecz 22. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami SG Sonnenhof i Wuerzburger Kickers. Starcie zakończyło się zwycięstwem Wuerzburger Kickers 6-0. Na stadionie stawiło się 2 183 widzów.

22. kolejka Niemcy - 3. liga
2020-02-03 19:00 | Stadion: WIRmachenDRUCK Arena | Widzów: 2183 | Arbiter: R. Hussein
N. Hoffmann 86'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom SG Sonnenhof: Matthiasowi Morysowi w 14. i Danowi-Patrickowi Poggenbergowi w 20. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Wuerzburger Kickers w 23. minucie spotkania, gdy Maximilian Breunig zdobył pierwszą bramkę.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół Wuerzburger Kickers, strzelając kolejnego gola. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Fabio Kaufmann. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Simon Rhein.

W 42. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Onurowi Ünlücifciemu, piłkarzowi gospodarzy. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Onur Ünlücifci z zespołu SG Sonnenhof i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 42. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Kibice SG Sonnenhof nie mogli już doczekać się wprowadzenia Erica Hottmanna. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Matthias Morys. Na drugą połowę drużyna SG Sonnenhof wyszła w zmienionym składzie, za Panagiotisa Vlachodimos wszedł Timo Röttger.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W pierwszych minutach drugiej połowy wynik na 0-3 podwyższył Dominic Baumann. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Luke Hemmerich.

W 50. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Fabio Kaufmann z Wuerzburger Kickers. Asystę przy bramce zaliczył Robert Herrmann.

W 54. minucie w zespole Wuerzburger Kickers doszło do zmiany. Saliou Sané wszedł za Maximiliana Breuniga. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Leroyowi Kwadwowi z drużyny gości. Była to 56. minuta pojedynku.

Niedługo później Saliou Sané wywołał eksplozję radości wśród kibiców Wuerzburger Kickers, strzelając kolejnego gola w 58. minucie spotkania. W 61. minucie Kamer Krasniqi zastąpił Marina Sverko.

W 63. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Albion Vrenezi, Niklas Hoffmann, a na ich miejsce weszli Leroy Kwadwo, Patrick Sontheimer.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. Na cztery minuty przed zakończeniem starcia wynik ustalił Niklas Hoffmann.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-6.

Daniel Hägele
20′ Dan-Patrick Poggenberg
Luke Hemmerich
Dennis Slamar
Robert Herrmann
Niklas Sommer
Leroy Kwadwo56′ 63′
46′ Panagiotis Vlachodimos
Sebastian Schuppan
Nico Jüllich
Fabio Kaufmann  24′, 50′
61′ Kamer Krasniqi
Simon Rhein
42′ 45′ Onur Ünlüçifçi
Patrick Sontheimer63′
Dominik Martinović
Dominic Baumann  48′
14′ 46′ Matthias Morys
Maximilian Breunig  23′ 54′
Constantin Frommann
Eric Verstappen
61′ Marin Šverko
Frank Ronstadt
46′ Eric Hottmann
Albion Vrenezi63′
46′ Timo Röttger
Saliou Sané54′  58′

Zespół Wuerzburger Kickers był w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Piłkarze SG Sonnenhof dostali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.