Liga niemiecka - 22. kolejka 3. ligi: SC Preußen 06 Münster - MSV Duisburg 1-4 (1-2)

1 lutego na Preußen-Stadion w Münster odbyło się starcie 22. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami Preussen Muenster i MSV Duisburg. Pojedynek zakończył się zwycięstwem MSV Duisburg 4-1. Na stadionie stawiło się 8 903 widzów.

A. Engin 43',70'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 spotkań jedenastka MSV Duisburg (”Zebry”) wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie arbiter pokazał kartkę Simonowi Scherderowi z Preussen Muenster.

W pierwszych minutach meczu piłkarze MSV Duisburg nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 12. minucie bramkę zdobył Petar Slišković.

Między 24. a 35. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Zawodnicy Preussen Muenster odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 37. minucie gola wyrównującego strzelił Simon Scherder. Sytuację bramkową stworzył Luca Schnellbacher.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy MSV Duisburg w 43. minucie spotkania, gdy Ahmet Engin zdobył drugą bramkę.

Drugą połowę zespół Preussen Muenster rozpoczął w zmienionym składzie, za Simona Scherdera wszedł Oliver Steurer.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół MSV Duisburg, strzelając kolejnego gola. W 56. minucie Petar Slišković ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 1-3. Przy zdobyciu bramki asystował Ahmet Engin.

W 60. minucie Heinz Mörschel zastąpił Marca Königsa. W tej samej minucie w drużynie Preussen Muenster doszło do zmiany. Maurice Litka wszedł za Serefa Özcana. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole MSV Duisburg doszło do zmiany. Lukas Boeder wszedł za Marvina Comppera.

Niedługo później Ahmet Engin wywołał eksplozję radości wśród kibiców ”Zebr”, zdobywając kolejną bramkę w 70. minucie spotkania. Asystę przy golu zaliczył Joshua Bitter.

W 72. minucie arbiter ukarał kartką Jana Löhmannsröbena, zawodnika Preussen Muenster. Po chwili trener MSV Duisburg postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Leroy-Jacques Mickels, a murawę opuścił Moritz Stoppelkamp. Na siedem minut przed zakończeniem meczu w jedenastce MSV Duisburg doszło do zmiany. Maximilian Jansen wszedł za Petara Sliškovicia.

W 90. minucie kartkę obejrzał Arne Sicker z drużyny gości. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-4.

Vincent Gembalies
 37′ 7′ 46′ Simon Scherder
Arne Sicker90′
Lucas Cueto
Tim Albutat
35′ Philipp Hoffmann
Yassin Ben Balla
72′ Jan Dominic Löhmannsröben
Ahmet Emin Engin  43′, 70′
Luca Pascal Schnellbacher
Lukas Scepanik
60′ Heinz Mörschel
Moritz Stoppelkamp31′ 79′
60′ Seref Özcan
Petar Slišković  12′, 56′ 24′ 83′
Marian Prinz
Steven Deana
46′ Oliver Steurer
Lukas Daschner
60′ Marco Königs
Maximilian Jansen83′
60′ Maurice Jerome Litka
Leroy-Jacques Mickels79′

Arbiter w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Preussen Muenster, a w drugiej jedną. Zawodnicy gości otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną mniej.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.