Liga niemiecka - 22. kolejka 3. ligi: FSV Zwickau - TSV 1860 Monachium 2-2 (1-1)

W meczu 22. kolejki niemieckiej 3. ligi, który rozegrany został 2 lutego, drużyna FSV Zwickau zremisowała z TSV Monachium 2-2 (1-1). Mecz na GGZ Arena obejrzało 6 685 widzów.

S. Lex 49'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Jedenastka TSV Monachium wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 28. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Phillippa Steinharta z TSV Monachium, a w 31. minucie Leona Jensena z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Sascha Mölders wywołał eksplozję radości wśród kibiców TSV Monachium, strzelając gola w 37. minucie spotkania. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Stefan Lex.

Zespół FSV Zwickau nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W ostatniej minucie pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Maurice Hehne.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Can Coskun z FSV Zwickau. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Szybko po stracie gola jedenastka TSV Monachium ponownie objęła prowadzenie. W 49. minucie Stefan Lex dał prowadzenie swojej drużynie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Prince-Osei Owusu.

Kilka chwil później okazało się, że dalsze wysiłki podejmowane przez zespół FSV Zwickau przyniosły efekt bramkowy. W 57. minucie wynik ustalił Davy Frick.

W 58. minucie kartką został ukarany Prince-Osei Owusu, zawodnik gości. Trener FSV Zwickau postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Fabia Viterittiego i na pole gry wprowadził napastnika Johannesa Dörflera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 61. minucie sędzia ukarał kartką Johannesa Dörflera, piłkarza FSV Zwickau.

W 76. minucie Stefan Lex zastąpił Feliksa Webera. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom TSV Monachium: Dennisowi Erdmannowi w 78. i Efkanowi Bekiroglu w 81. minucie. Chwilę później trener TSV Monachium postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Timo Gebhart, a murawę opuścił Efkan Bekiroglu.

Od 87. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom TSV Monachium i jedną drużynie przeciwnej. W doliczonej pierwszej minucie starcia w jedenastce FSV Zwickau doszło do zmiany. Nils Miatke wszedł za Cana Coskuna. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-2.

Marco Hiller
 45′ Maurice Hehne
Aaron Berzel
Ali Odabas
Dennis Erdmann78′
90′ Marcus Valdez Pereira Godinho
Phillipp Steinhart28′
60′ Fabio Viteritti
Daniel Wein
45′ 90′ Can Beklan Coskun
Marius Willsch
 57′ Davy Frick
Efkan Bekiroglu81′ 86′
31′ Leon Jensen
Felix Weber76′ 87′
90′ Nils Miatke
Quirin Moll
60′ 61′ Johannes Dörfler
Nico Karger

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gości, a w drugiej pięć. Piłkarze FSV Zwickau otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch graczy. Drużyna TSV Monachium w drugiej połowie także wymieniła dwóch zawodników.