Liga niemiecka - 22. kolejka 3. ligi: FC Ingolstadt 04 - 1. FC Kaiserslautern 2-1 (0-0)

1 lutego na Audi-Sportpark odbył się mecz 22. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami FC Ingolstadt i FC Kaiserslautern. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Ingolstadt 2-1. Na stadionie zasiadło 7 738 widzów.

T. Thiele 80'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Drużyna FC Kaiserslautern (”FCK”) wygrała aż siedem razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko raz.

Już w pierwszych minutach jedenastka FC Kaiserslautern próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FCK: Hendrickowi Zuckowi w 34. i André Hainaultowi w 45. minucie.

W 60. minucie Caniggia Ginola został zmieniony przez Fatiha Kayę. Chwilę później trener ”FCK” postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Lucasa Rösera. Na boisko wszedł Timmy Thiele, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W 67. minucie sędzia pokazał kartkę Christianowi Kühlwetterowi, piłkarzowi gości.

W tym czasie zawodnicy FC Ingolstadt nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy bramkę zdobył Thomas Keller. Przy zdobyciu bramki pomógł Maximilian Thalhammer.

W 72. minucie w drużynie FC Kaiserslautern doszło do zmiany. Hikmet Ciftci wszedł za Hendricka Zucka. W tej samej minucie trener FC Ingolstadt postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Filip Bilbija, a murawę opuścił Stefan Kutschke.

Bramkarz FC Ingolstadt wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W 80. minucie gola wyrównującego strzelił Timmy Thiele. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Na osiem minut przed zakończeniem starcia w zespole FC Kaiserslautern doszło do zmiany. Manfred Starke wszedł za Janika Bachmanna.

W czwartej minucie doliczonego czasu meczu swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Thomas Keller z FC Ingolstadt. Asystę zanotował Marcel Gaus.

Minutę później w drużynie FC Ingolstadt doszło do zmiany. Agyemang Diawusie wszedł za Dennisa Eckerta. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Philipp Hercher
 68′, 90′ Thomas Leon Keller
Carlo Sickinger
90′ Dennis-Yerai Eckert Ayensa
Hendrick Zuck34′ 72′
60′ Caniggia Ginola Elva
Christian Kühlwetter67′
72′ Stefan Kutschke
Alexander Nandzik
72′ Filip Bilbija
Hikmet Çiftçi72′
Maximilian Wolfram
Simon Skarlatidis
90′ Agyemang Diawusie
Manfred Starke82′
60′ Fatih Kaya
Timmy Thiele61′  80′

Przewaga zespołu FC Kaiserslautern w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter nie ukarał zawodników gospodarzy żadną kartką, natomiast piłkarzom ”FCK” przyznał trzy żółte.