Liga niemiecka - 22. kolejka 2. Bundesligi: SSV Jahn 2000 Ratyzbona - SV Wehen Wiesbaden 1-0 (0-0)

15 lutego na Continental Arena w Ratyzbonie odbyło się spotkanie 22. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami SSV Jahn i SV Wehen. Pojedynek zakończył się zwycięstwem SSV Jahn 1-0. Mecz obejrzało 7 804 widzów.

22. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2020-02-15 13:00 | Stadion: Jahnstadion Regensburg | Widzów: 7804 | Arbiter: A. Sather
SSV Jahn 2000 Ratyzbona
SV Wehen Wiesbaden
1
0
E. Wekesser 52'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 24 starcia drużyna SSV Jahn wygrała 12 razy i zanotowała osiem porażek oraz cztery remisy.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 35. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Chimę Okoroji z SSV Jahn, a w 40. minucie Saschę Mockenhaupt z drużyny przeciwnej.

Drugą połowę zespół SSV Jahn rozpoczął w zmienionym składzie, za Chimę Okoroji wszedł Oliver Hein.

Jedyną bramkę meczu zdobył Erik Wekesser dla drużyny SSV Jahn. Bramka padła w tej samej minucie. W zdobyciu bramki pomógł Andreas Albers.

W 57. minucie arbiter ukarał kartką Manuela Schäfflera, piłkarza gości. W 67. minucie Sidney Friede zastąpił Phillipa Tietza. W tej samej minucie trener SSV Jahn postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Federica Palaciosa wszedł Benedikt Gimber, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie gospodarzy utrzymać prowadzenie.

A trener SV Wehen wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nicklasa Shipnoskiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Sebastian Mrowca. Na osiem minut przed zakończeniem starcia kartkę otrzymał Andreas Geipl z SSV Jahn. W 86. minucie Erik Wekesser został zmieniony przez Nicolasa Wählinga, co miało wzmocnić zespół SSV Jahn. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maksa Dittgena na Törlesa Knölla.

Sascha Mockenhaupt40′
35′ 46′ Chima Okoroji
Benedikt Röcker
Benedikt Saller
Paterson Chato Nguendong
Max Besuschkow
Max Dittgen87′
82′ Andreas Geipl
Sidney Friede67′
Jann-Christopher George
Daniel-Kofi Kyereh
 52′ 86′ Erik Wekesser
Sebastian Mrowca80′
Andreas Albers Nielsen
Tobias Schwede
67′ Federico Palacios Martinez
Manuel Schäffler57′
Alexander Weidinger
Lukas Watkowiak
67′ Benedikt Gimber
Gökhan Gül
46′ Oliver Hein
Moritz Kuhn
Tim Knipping
Michel Niemeyer
Julian-Maurice Derstroff
Marvin Ajani
86′ Nicolas Wähling