Liga niemiecka - 22. kolejka 2. Bundesligi: Karlsruher SC - VfL Osnabrück 1-1 (1-0)

16 lutego na Wildparkstadion odbył się pojedynek 22. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Karlsruher SC i VfL Osnabrueck. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 12 069 widzów.

22. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2020-02-16 13:30 | Stadion: Wildparkstadion | Widzów: 12069 | Arbiter: F. Badstübner
Karlsruher SC
VfL Osnabrück
1
1
P. Hofmann 45'
M. Alvarez 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 11 razy. Zespół Karlsruher SC wygrał aż pięć razy, zremisował tyle samo, a przegrał tylko raz.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Trener Karlsruher SC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 13. minucie na plac gry wszedł Lukas Grozurek, a murawę opuścił Marc Lorenz.

W 20. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jérôme'a Gondorfa z Karlsruher SC, a w 27. minucie Niklasa Schmidta z drużyny przeciwnej. W 29. minucie czerwoną kartkę obejrzał Assan Ceesay, tym samym zespół gości musiał większość mecz grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. W 33. minucie Dirk Carlson został zmieniony przez Christopha Kobalda.

W tej samej minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz nie bez kłopotów obronił nieudany strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna gospodarzy.

Pod koniec pierwszej połowy to piłkarze Karlsruher SC otworzyli wynik. W czwartej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Philipp Hofmann. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Jérôme Gondorf.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Karlsruher SC.

W 56. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Danielowi Gordonowi z Karlsruher SC. W 64. minucie w drużynie Karlsruher SC doszło do zmiany. Anton Fink wszedł za Babacara Gueyego.

A trener VfL Osnabrueck wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Marcosa Álvareza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie aż dziewięć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Joost van Aken. Posunięcie trenera było słuszne. Marcosa Álvareza zdobył wyrównującą bramkę w trzeciej minucie doliczonego czasu starcia spotkania. Od 81. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Zespół VfL Osnabrueck otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. Gola na 1-1 w tej samej minucie strzelił Marcos Álvarez. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 10 zdobytych bramek. Asystę przy golu zanotował Benjamin Girth.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Philip Kühn
33′ Dirk Carlson
Felix Agu
56′ Daniel Gordon
Lukas Josef Gugganig81′
David Pisot
Joost van Aken70′
81′ Burak Can Çamoglu
Bashkim Ajdini
20′ Jérôme Gondorf
David Blacha89′
13′ Marc Lorenz
Moritz Heyer
Manuel Stiefler
Niklas Schmidt27′
33′ (k.) Marvin Wanitzek
Ulrich Taffertshofer
64′ Babacar Gueye
Assan Torrez Ceesay29′
 45′ Philipp Hofmann
Marc Heider85′
Marius Gersbeck
David Buchholz
33′ Christoph Kobald
Manuel Farrona Pulido89′
13′ 90′ Lukas Grozurek
Brian Henning
Martin Röser
Sven Köhler
64′ Anton Fink
Marcos Alvarez70′  90′
Dominik Kother
Benjamin Girth85′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną piłkarzom gości, natomiast zawodnikom Karlsruher SC pokazał cztery żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.