Liga niemiecka - 22. kolejka 2. Bundesligi: Hannover 96 - Hamburger SV 1-1 (0-0)

15 lutego na HDI-Arena odbyło się starcie 22. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Hannoveru 96 i HSV. Mecz zakończył się remisem 1-1. Spotkanie obejrzało 49 000 widzów.

J. Pohjanpalo 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 58 pojedynków jedenastka HSV wygrała 23 razy i zanotowała 19 porażek oraz 16 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Między 30. a 39. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hannoveru 96 w 51. minucie spotkania, gdy Cedric Teuchert strzelił pierwszego gola. W 63. minucie Lukas Hinterseer został zmieniony przez Joela Pohjanpala.

W tej samej minucie w drużynie HSV doszło do zmiany. Martin Harnik wszedł za Bakery'ego Jattę. Chwilę później trener Hannoveru 96 postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Philippa Ochsa. Na boisko wszedł Edgar Prib, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Chwilę później trener HSV postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł David Kinsombi, a murawę opuścił Jeremy Dudziak.

Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał Miiko Albornoz z zespołu gospodarzy. Była to 83. minuta spotkania.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W szóstej minucie doliczonego czasu meczu bramkę wyrównującą zdobył Joel Pohjanpalo. Asystę zaliczył Sonny Kittel.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Daniel Heuer Fernandes
83′ Miiko Albornoz
Louis Jordan Beyer
30′ Waldemar Anton
Tim Leibold
Jannes-Kilian Horn
Timo Letschert
77′ Sebastian Jung
Jeremy Dudziak67′
30′ Dominik Kaiser
Gideon Jung
66′ Philipp Ochs
Louis Schaub
 51′ 39′ 72′ Cedric Teuchert
Lukas Hinterseer63′
Michael Ratajczak
Tom Mickel
Timo Hübers
Ewerton Jose Almeida Santos
77′ Julian Korb
Aaron Hunt
Matthias Ostrzolek
David Kinsombi67′
Florent Muslija
Christoph Moritz
66′ Edgar Prib
Khaled Narey
Marvin Ducksch
Jairo Samperio
72′ John Guidetti
Martin Harnik63′
Simon Fabio Stehle
Joel Pohjanpalo63′  90′

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom Hannoveru 96 pokazał cztery żółte.